توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385948
«از نیمه خرداد» نمایی صریح از زندگی و اندیشه رهبر انقلاب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
آیین معرفی کتاب «از نیمه خرداد» در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، در آیین معرفی کتاب «از نیمه خرداد»، محمدجواد لاریجانی، معاون بین‌الملل قوه قضاییه و رئیس ستاد حقوق بشر کشور به سخنرانی می‌پردازد. علیرضا مختارپور قهرودی، معاون نشر موسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به طرح مباحثی درباره این اثر می‌نشیند.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از تابلو تقریظ‌های رهبر انقلاب به نمایش در می‌آید. رهبر انقلاب پس از خواندن برخی کتاب‌ها بر حاشیه آنها یادداشت‌هایی نوشته‌اند که بعدها به تقریظ معروف شد. جشن حنابندان، نورالدین پسر ایران، خاک‌های نرم کوشک از این جمله‌اند.

از برنامه‌های جنبی این آیین، عرضه کتاب «از نیمه خرداد» در کنار تعداد دیگری از آثار موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای) در محوطه فرهنگسراست.

«از نیمه خرداد» طرحی است از اندیشه و رهبریِ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در آن از بیانات و خاطرات رهبر انقلاب در این زمینه استفاده شده و نویسنده تلاش کرده تا با گذر از تصویر رهبری به عنوان یک سخنران زبردست، به‌طور فشرده، نمایی روشن و صریح از خطوط کلی زندگی، شخصیت، اندیشه و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ارائه کند.

این کتاب که به کوشش مصطفی غفاری فراهم شده را می‌توان نخستین نمونه در مطالعات رهبری‌پژوهی مبتنی بر تجربه انقلاب اسلامی دانست که نه‌تنها به اندیشه بلکه به الگوی کنش و سازوکارهای رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نیز می‌پردازد.

آیین معرفی این اثر سه‌شنبه نهم شهریور از ساعت ۱۰ در سالن فجر فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.
 
کلمات کلیدی : کتاب+رهبرانقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.