توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452042
مجید انصاری: برای ارتباط با رهبر انقلاب احتیاج به کانال نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجمع در طول این مدت یک بازوی مشورتی قوی و عمیق برای رهبر انقلاب بوده است، گفت: پیشنهادهايي برای دوره جدید داشتم که به صورت مکتوب خدمت رهبری فرستادم.

 مجید انصاری در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به پایان دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کارکرد این مجمع گفت: مجمع در این چند سال از نهادهای مؤثر نظام بوده که گره‌گشایی‌های زیادی انجام داده است خصوصا در وضع سیاست‌های کلی بسیار موفق بوده و ریل‌گذاری‌های خوبی به‌ويژه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ داشته است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، افزود: همچنین در موضوعات محیط زیست و سیاست‌های جمعیت و سایر موارد سیاست‌گذاری‌های خوبی داشته است و یک بازوی مشورتی قوی و عمیق برای رهبر معظم انقلاب بوده است.

وی تأکید کرد: اما قطعا هر نهادی می‌تواند بهتر باشد و البته اعضای مجمع پیشنهادهاي خود را نوعا در پایان هر دوره به صورت مکتوب خدمت رهبری جهت استحضار برای ایشان می‌فرستند؛ من هم پیشنهادهايي داشتم که به صورت مکتوب خدمت ایشان فرستادم.

انصاری در پاسخ به این سؤال که بعضی از کارشناسان پیشنهاد داده‌اند مجمع نقش مجلس نخبگان را باید ایفا کند، گفت: اگر نظام پارلمانی بخواهد دومجلسه شود نیاز به اصلاح قانون اساسی دارد و شخصا دراین‌مورد مطالعاتی داشته‌ام و نظراتی دارم؛ ولی با ساختار فعلی مجمع تشخیص که در قانون اساسی پیش‌بینی شده نمی‌تواند جایگزین مجلس سنا باشد هرچند که به دلیل وظایفی که دارد تقریبا چنین نقشی را ایفا می‌کند. وی تصریح کرد: طبق قانون اساسی اختیار انتخاب اعضای مجمع صددرصد بر عهده رهبری است و ایشان با رعایت مصالح و منافع نظام اتخاذ تصمیم خواهند فرمود.

عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین در پاسخ به این سؤال که اسحاق جهانگیری خبر از دیدار اخیرش با رهبری داده آیا وی به ‌عنوان کانال ارتباطی اصلاح‌طلبان با رهبری تعیین شده است، گفت: همه جریانات سیاسی می‌توانند از مجاری مختلف با مقام معظم رهبری ارتباط داشته باشند، نامه بنویسند یا ملاقات کنند الزاما یک فرد خاص یا یک کانال خاص مطلوب نیست البته هریک از آنها که بتوانند ارتباط داشته باشند و مطالب را انتقال دهند با هر میزان که باشند مؤثر است.
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب ، مجید انصاری، اصلاح طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.