نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387379
معاون رئیس جمهور: در موضوع حقوق‌های نجومی پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۹
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه در موضوع حقوق‌های نجومی قانون‌شکنی نشده بلکه سواستفاده صورت گرفته است، گفت:‌ درباره حقوق‌های نجومی اگر قانون زیر پا گذاشته باشد و دریافتی غیرقانونی باشد آن مورد به قوه قضاییه معرفی می‌شود. در این باره پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در برنامه متن و حاشیه که از شبکه ۳ سیما پخش شد، پیرامون عملکرد رسانه ملی در طول هفته دولت گفت: صداوسیما وقت خوبی را به برنامه‌های دولت اختصاص داد خوب است برای سال‌های بعد صداوسیما به جز دعوت از دولتمردان خود نیز برای هفته دولت برنامه‌سازی کند.

انصاری در ادامه پیرامون جابجایی‌اش از معاونت پارلمانی به معاونت حقوقی بیان داشت: روابط دولت با مجلس نهم به دلیل ترکیب سیاسی مجلس با مشکلاتی همراه بود که نیازمند بود در این خصوص از تجربیات بیشتری استفاده شود به همین خاطر بنده در معاونت پارلمانی بودم که برهمین اساس توانستیم جلوی تنش‌ها و چالش‌ها را بگیریم.

وی ادامه داد: در مجلس جدید به دلیل قرابت فکری و سیاسی بیشتر مجلس با دولت احساس شد بنده در معاونت حقوقی می‌توانم مؤثرتر باشم که داوطلبانه و با لطف رئیس جمهور به این معاونت آمدم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه پیرامون تأثیرات حقوقدان بودن رئیس جمهور بر اقدامات دولت گفت: همین حقوقدان بودن رئیس جمهور باعث شد تعامل مجلس و دولت بازسازی شود و همین حقوقدان بودن رئیس جمهور باعث شد یکی از بزرگترین مشکلات تاریخ دیپلماسی کشور یعنی مذاکرات هسته‌‌ای و برجام حل شود و اینکه با ابزار و تیم حقوقی به مصاف تحریم‌ها بروند. یکی از دلایل پیروزی در برجام انتخاب گفتمان حقوق در برابر تهدید و تحریم بود.

انصاری در ادامه پیرامون نقد و تحمل دولت در پذیرش انتقادات گفت: این دولت در ۳ سال کار خود مورد بیشترین نقد، تخریب و اتهام بود. بسیاری از روزنامه‌ها، سایت‌ها و رسانه‌های متعلق به دستگاه‌های رسمی به دولت انتقاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حجم انتقادات و تخریب‌ها به دولت در گذشته سابقه نداشته در این اواخر هم اتهامات از طریق تریبون‌های رسمی وابسته به نهادهای رسمی علیه دولت زیاد شده و آن نیز سابقه نداشته است.

معاون حقوقی رئیس جمهور پیرامون توقیف نشریات و سایت‌ها در دولت یازدهم گفت: اگر نشریات تخلفی کنند مطابق قانون قوه قضاییه یا شورای نظارت بر مطبوعات باید ورود کند اما یک از هزار هم این برخوردها نبوده است.

انصاری با بیان اینکه در این دولت نقد و تخریب به خصوص از ناحیه برخی رسانه‌های رسمی و یا وابسته به نهادهای رسمی زیادتر بوده است، گفت: البته در بیان دیدگاه‌هایمان باید عدالت و انصاف را راجع‌به همه رعایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون مجازات اسلامی توهین به مقامات را جرم اعلام کرده است. اگر تهمت‌ها و اهانت‌ها به رئیس جمهور ادامه پیدا کند و ما اقامه دعوی نکنیم این موضوع یک امر عادی تلقی می‌شود که در ادامه حقوق عامه مردم به مراتب بدتر تضییع می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پاسخ به اینکه اگر کسی بگوید برجام تأثیر نداشته است، گفت: اگر کسی بگوید برجام تأثیر نداشته یک حرف بی‌اساس زده است. در خصوص نقد برجام کسی نمی‌تواند بگوید که در کشور حرف زده نشده و نقدی صورت نگرفته است. آیا ۱۸ ماه برای شنیدن صدای منتقدین کافی نیست.

انصاری در خصوص شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور از یکی از روحانیون گفت: بنده از یکی از روحانیون که با لحن بسیار بی‌ادبانه و مجرمانه نسبت سو به شخص رئیس جمهور داده بود آن هم نسبت خیانت به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم.

وی با بیان اینکه در حقوق‌های نجومی قانون‌شکنی نشده بلکه سواستفاده صورت گرفته است، گفت: اگر قانون زیر پا گذاشته شده باشد و دریافت‌ها غیرقانونی باشد دولت آن را به قوه قضاییه معرفی می‌کند. در این باره یک پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم. ما در برخورد با دارندگان فیش‌های حقوقی در محدوده اختیارات قانونی‌مان عمل کرده‌ایم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان پیرامون حاشیه‌های برگزاری کنسرت‌ها خاطرنشان کرد: اگر طبق قانون کنسرتی مجوز گرفت هیچ شخصی حق ندارد جلوی اجرای قانون را بگیرد. اگر عده‌ای فکر می‌کنند قانون وزارت ارشاد باید اصلاح شود یا اصلاً کنسرت نباید در ایران اجرا شود و یا از موسیقی پاپ بدشان می‌آید و یا فکر می‌کنند ابزار موسیقی باید از کشور برچیده شود نظرشان را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهند
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۰۸:۰۹:۲۹
نقد خوب و سازنده قبل از عقد قرارداد و انجام یک عمل میتواند راهگشا باشد . در موضوع برجام وعده های دولت مردان و عمل انجام شده توسط دولت در بوته نقد تاریخ است حالا حالا ها جای نقد و بررسی دارد ...... (3914162) (alef-11)
 
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۱۰:۲۵:۱۷
چه خبر خوبی دست مریزاد !!! (3914333) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.