نظر منتشر شده
۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405675
معلمان از وزیر آینده چه انتظاری دارند؟
بخش اجتماعی الف، ۳ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
وزارت آموزش و پرورش در تمامی دولت‌های بعد از انقلاب با مشکل مواجه شده است؛ تنها وزرای معدودی بوده‌اند که قطار وزارت آموزش و پرورش را تا ایستگاه آخر هدایت کرده‌اند. هر روز مشکلی گریبان این وزارتخانه را می‌گیرد یک روز محتوای کتب آموزشی و روزهای دیگر مشکلات متعدد معیشتی فرهنگیان.

معلمان و فرهنگیان چه دیدی به اقدامات فرهنگی دولت دارند و  خواسته آنان از وزیر آینده آموزش و پرورش چیست؟
 
کلمات کلیدی : وزیر آموزش و پرورش+وزرات آموزش و پرورش+استعفای فانی+فانی+محمدعلی نجفی
 
حمید محمدی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۲:۵۷
امیداوار بود آدمی به خیر کسان
مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان

تازه فهمیدیم انتظاری نداشته باشیم. فقط ما را به حال خود رهاکنند (3984985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۰:۴۲
برادر ! من فرهنگي به شخصه از جناب وزير انتظار چنداني ندارم ، يعني نمي توانم داشته باشم
چرا ؟ براي اينكه اگر دست جناب وزير تنگ باشه ، با قناعت و صرفه جويي و دستگردان كردن ، وزارت را ادارهميكنه ، پس ديگر من نوعي چه توقعي مي توانم داشته باشم ، همانطور كه دختر و پسر من از،پدر انتظار چنداني ندارند چون مي دانند پدر فرهنگي شان دستش خيلي تنگه !! اين
است كه موبايل آن چناني ، كامپيوتر اين چنيني ، لباس اين مدلي ، پوشاك آن مدلي ، و نيز خودرو
٢٠٦ و پژو ٤٠٥ هم توقع ندارند !! پس بايد انتظار از چه كسي داشت ؟ بايد انتظار از صاحب
نظران و نخبه گان و دولتيان و نماينده هاي محترم مجلس داشت ، تا يك كار اساسي ، يك كار
بنيادي ، براي وزارتخانه مهم و اساسي تعليم و تربيت بكنند !!آن هم نه به خاطر معلمان ، بلكه
بيستر به خاطر كشور !! حواسمان باشد كه منحصر به ژاپن همسايه نيست ، كره جنوبي هم
داره در همسايگي ما يكه تازي ميكنه ، ميگم مواظب باشيم خداي نكرده يك وقتي از مالزي و
سنگاپور و تايوان عقب ... بار ها و بارها تو اخبار به گوشم خورد كه تركيه فقير و مسكين و يك
لا قباي ديروز به رشد اقتصادي خيلي خوبي رسيده !! ... نه برادر ! از قديم گفته اند : يك دست
صدا نداره !! حالا وزير ي كه از نظر مالي تحت فشار است ، به تنهايي چه كار ميتواند بكند ؟؟
قبول نداري برادر ؟ خب دليل از اين بهتر كه اين همه وزيرآموزش و پرورش آمدند و رفتند ، چه
شد قربونتم ؟ هيچي !! سال به سال دريغ از پارسال !! ... خدا ميدونه اون سال هاي اول خدمتم
كه حقوقم ٣٥٠٠ تومان بو د ، دوران جنگ هم بود ، زندگيم از لحاظ اقتصادي خيلي مرفه تر بود
از حالا !!... براي خودم خاني بودم ، پرستيژي در خانه و محله و مدرسه و كلاس داشتم !! ...حالا
متظور اين است كه برادرم ! با وزير عوض كردن تنها مشكلي حل نميشه ؟؟ درمقوله فرهنگ و
آموزش و پرورش ، در دنياي امروز بايد " ديد " ديگري داشت ، چشم ها را بايد شست ، جور
ديگري بايد ديد !!! وگرنه اين همه وزير ، يكي پس از ديگري و همچنان آموزش و پرورش اندر خم
يك كوچه ،بلكه پس كوچه !!!.... بله ؟ !!! (3985071) (alef-13)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۶:۱۱
با سلام، ما فرهنگیان وزیری می خواهیم که یک تحول در نظام آموزش و پرورش در همه جهات( ساختمان مدارس، سطح آموزش و معیشت فرهنگیان)ایجاد کند و گرنه فرقی نمی کند که کی بیاید و کی برود. وزیر بهداشت می تواند الگو باشد یادمه آقای نوبخت در یک همایش از وزیر بهداشت تعریف می کرد که ایشان شب چهارشنبه سوری تا دیروقت پیگیر یک بودجه خاص بودن و بالاخره گرفتن(تشویق حضار ،پرستاران و پزشکان) (3985587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۱۷:۲۷
حقوق معلمين بعنوان ستون تربيت بايد بالاترين حقوق باشد و هم رديف ..... رييس جمهور است (3985174) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۴۲:۱۱
ببینید من یک معلمم اما هرگز رفاه خودم را در حقوق بالا نمی بینم امروزه آنچه بیش از حقوق کم معلمین را آزار می دهد کمبودها وبی برنامگی ها وسختی های موجود در محیط کار است. قدر ناشناسیهای دل سرد کنند و عدم توجه به تجربه های ارزنده آموزگاران است که آنها را نا امیدکرده ، ارائه طرح هایی که در ساختارشان معلم کمترین نقشی ندارد اما باید به طور دقیق وکامل چه موافق چه مخالف اجرا کند!! از طرفی فرزندان امروزی را نمی توان به دید حتی دانش آموزان 5 سال قبل دید. دانش آموزان امروزی فکرشان تربیتشان امکانات ونیازهای آموزشیان بسیار فراتر رفته دیگر از بچه ای که در خانه همه نوع وسایل ارتباط جمعی دارد وشبانه روز در اینترنت وتلگرام ووامثالهم چرخ می زند نمیتوان انتظارنشستن روی نیمکتهای قدیمی منسوخ شده عهد قجر را داشت که بنشینند وبه سخنان معلمی که تنها ابزار آموزشیش زبانش است گوش کنند اگر هم مدرسه ای خیلی دست بالا چند لب تاب وپرده نمایشی داشته باشد تازه با معزل نا آشنایی معلمان روبه رو می شویم !! در بسیاری از مدارس در ظاهر مجهز حتی دسترسی به اینترنت امکان پذیر نیست !! کنترل کلاسها از دست آموزگاران خارج شده دانش آموزان قانع نمی شوند واین مشکلات ارزش واحترام معلم را روز به روز در جامعه کم وکمتر می کند !ومن معلم روز به روز به دلیل فشار مضاعف خسته وخسته تر وافسرده تر بیایید یک تجدید نظر اساسی در سیستم آموزشی بکنید نیروهای جوان وتازه نفس وکار آمد رابه کار بگیرید اصلا این سازمان را از دست دولتها در آورید وبا کادر مجرب وبا تجربه به طور مستقل اداره کنید تا دستخوش سلیقه تفکر دولتها نباشد . امروزه طرح های نیمه کاره و زاده تفکر وزرای مختلف ، آموزش وپرورش را به یک لحاف چند تکه که هرتکه رنگی برای خود دارد ونیمه دوخته به لحاف وصلند تبدیل کرده ! از سوی دیگر چه لزومی دارد برای کارهای تربیتی وفرهنگی این همه نهادو ارگان وسازمانهای موازی ایجاد کنیم وبودجه ای که می تواند در آموزش وپروش با یک سازماندهی هماهنگ وهدفمند صرف شود به نابودی بکشیم واصلا معلوم نباشد این دستگاههای عریض وطویل در پشت نقاب فرهنگی چه می کنند !! (3985698) (alef-13)
 
حسین راحل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۳۰:۲۴
هیچ چیز. فقط خدا باید به دادمان برسد. (3985214) (alef-11)
 
عطا
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۳۰:۳۰
مشکلات معیشتی پای ثابت صحبت فرهنگیان است دیگه وقتش شده که برای مشکلات معیشتی فرهنگیان جوک بسازیم (3985215) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۳۷:۴۱
جناب آقای دانش آشتیانی ،دانش آموزی توی اینستاگرامش نوشته بود : لعنت به اون پیتزایی که معلم اول راهنمایی ام بعنوان پیک موتوری برایم آورده بود خیلی خجالت کشیدم لعنت به اون پیتزا. جناب آقای دانش آشتیانی ،شما میخایین به آموزش وپرورشی بیایین که مبنای برنامه ریزی های کلانش آزمون و خطاست ، هم انگیزه در مربی مرده و هم متربی . اگر خواهی باقی باشی در دلهایمان ،نه فانی ، پس با برنامه و علم و پول ..... بیا،اگر مانند وزیر بهداشت تضمین حمایت مالی داری بیا.....،که اگر آب زلال هم بی حرکت باشد بو میگیرد.دلم روشن است بیا. (3985232) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۱:۲۸:۰۱
.... مرد پیشنهادی با ذهنیت دهه شصتی کاری ازش بر نمی اید . که از او توقع کنیم .

وزارت اموزش و پرورش فکر نو , توان نو, و پشتکار نو و جوان می طلبد که از این صفات در گزینه پیشنهادی اثر دیده نمی شود.

تصدی وزارت توسط ایشان فقط تکمیل رزومه برای .... (3985345) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۱:۵۷:۲۰
در جايي كه معلم مدرسه با پرايد به مدرسه مي آيد و دانش آموز همان مدرسه با ماشين آنچناني، چه انتظاري از معلم مي توان داشت. حتما بايد نصيحت كند كه بچه ها زندگي به ماشين و ... نيست.اين يك نمونه از ده ها مشكل آموزش و پرورش و معيشت معلمان است. تصور كنيد يك معلم مستاجر پدر دانش آموز خودش باشد.... نمي دانم چه بگويم. فقط اين كه تا وقتي وضعيت معيشتي و فرهنگي معلمان درست نشود، هيچ اميدي به نسل اينده نيست. فراموش نكنيم مردم، بزرگترين سرمايه ي زندگي خود را براي آموزش و تربيت بدست معلمان سپرده اند. پس معلم بايد هيچ دغدغه ي معيشتي و مالي نداشته باشد. (3985395) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۰۴:۳۸
خدا لعنت کند بانی این مظلومیت ما حق تدریسی ها را
اصرار داشتم در جلسه اولیا و مربیان برای کسانی که حق ما را خوردند ..... لعنت فرستاده شود و تعجب اینکه آمین بلند پدران و مادران در نمازخانه مسجد به من گوشزد کرد آقایان مسئولین پوست موز را جدی بگیرند چون هنوز مدارس فرهنگ سازند حتی با وجود صدا و سیمای بی محتوا و معلمان حق تدریسی خسته و لبریز از خشم در حال پرورش هستند (3985413) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۱۴:۱۶
.... مشخص شده است که در آموزش و پرورش وزیر عملا کاره ای نیست یا به عبارتی در هیچ زمینه ای کاری از وی بر نمی آید و خیلی خوشبینانه اگر به مسئله نگاه کنیم وزیر تنها میتواند به عنوان کارپرداز منابعی را که در اختیار وی قرار می دهند بین مجموعه تحت نظر خود از دانش آموز گرفته تا معلم توزیع کند البته در این بخش این انتقاد به برخی وزرای آموزش و پرورش وارد است که در توزیع جانب انصاف رعایت نمی شود.بنابراین آنچه باید تغییر کند نگاه کلان جمهوری اسلامی به آموزش و پرورش است که باعث شده آموزش و پرورش کشور هر روز از روز پیش بیشتر به گودال نامهربانی ها سقوط کند .من به عنوان یک معلم بازنشسته تنها از حق معلمان دفاع نمی کنم بلکه معتقدم این کم توجهی به کل نظام آموزش و پرورش ازدانش آموز تا معلم صورت گرفته است .زمانی که در قانون اساسی از رایگان بودن تحصیل در کشور از ابتدائی تا دانشگاه سخن میرود بسیار گویاست که هرآن کس که وارد سیستم آموزشی کشور میشود باید تا پایان تحصیلات از دادن هرگونه وجهی در قبال تحصیل خودداری نماید در حالی که همگان میدانند عملا این بخش از قانون اساسی جمهوری اسلامی مورد بی مهری قرار گرفته و در طی سالیان گذشته هرروز با ترفندی و تفسیری بار آموزش و پرورش را از دوش نظام برداشته و بر دوش مردم گذاشته اند و به سبب فشارهایی که از این ناحیه بر مردم وارد شده است نگاه عمومی به آموزش و پرورش تغییر کرده است و دیگر از احترامی که در گذشته برای معلمین قائل بودند خبری نیست در حالی که در این بخش کارکنان آموزش و پرورش و شخص وزیر هیچ گناهی ندارند و باید اذعان داشت که آموزش و پرورش جزء اولویتهای کلان کشور نیست و تا وقتی نگاه نظام به آموزش و پرورش تغییر نکند با آمدن این وزیر و رفتن آن وزیر هیچ مشکلی حل نمی شود. (3985423) (alef-11)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۳۲:۲۵
دگرگونی اساسی و بنیان تازه در آموزش. بیرون راندن تفکرات عقب مانده . تدریس تاریخ واقعی و نه صرفا یاد آوری سال ظهور و سقوط حکومت ها برای درک درست و غلط های سیاست.آشنایی با چگونگی زندگی در جوامع دیگر . آموزش حقوق و زندگی شهروندی از دوره پیش دبستانی. رشد بلوغ فکری برای رهایی از شر انتخابهای غلط و مکرر.
در یک کلام ! آموزشی که میل و رغبت ایجاد کن . نه فریاد خوشحالی و هورا به خاطر تعطیلی و افسردگی از پایان تعطیلی (3985469) (alef-11)
 
اشتری ( گلشن )
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۰:۴۳
کار ساده است ! به کارهایی که 4 وزیر قبلی آقایان: حاجی، علی احمدی حاجی بابایی وفانی
انجام داده اند نگاه کنن و دقیقا بر عکس آن عمل کنند!!!!!!!!!!
تیم قوی کاربلد غیر سیاسی تشکیل دهند. تمام معاونین فعلی را مرخص کنند واز
توان مشاوره ای همکاران بهره بگیرند (3985616) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۶:۱۱
با سلام
يكي از موضوعات جالب در مورد وزير اموزش و پرورش اين است كه عمدتا" انتظارات معلمان از وزير مطرح است و برنامه هاي اموزش و پرورش و دانش آموزان تقريبا" به وزير مربوط نمي شود (3985630) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۸:۱۲
با سلام
سالهاست كه دغدغه اصلي معلمان در ايران موضوع مالي است. وزيري كه بتواند اين عزيزان را قانع كند كه معلمان وضعيت مناسبي در بين عموم حقوق بگيران دولت دارند توانسته معلمين را به انجام وظايف اصلي بهتر تشويق كند. (3985635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۷:۲۴
مگر انتظارات قبلی رو آقای فانی براورده کردند وزیر جدید هم کاری از پیش نمی برد و بهانه خوبی هم دارد که زمان برای انجام وظایف کافی نیست و به دوره بعد موکول می شود (3985653) (alef-11)
 
123
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۳۲:۰۵
به نظر من با همین بودجه هم یک جای کار سیستم حقوقها توی آموزش و پرورش میلنگد
در چند سال اخیر خیلی از نیروها باز نشست شده اند و از صندوق باز نشستگی حقوق میگیرند
به جای آنها نیروهای آزاد یا سرباز معلم یا بازنشسته ها با حقوق خیلی کمتر مشغول به کار شده اند
سرانه مدارس تقریبا صفر شده
مدارس زیادی حمایتی شده اند و بودجه آنها خیلی کمتر از مدارس دولتی است و سال به سال تعدادشان بیشتر میشود
نیروهای رسمی تازه به کار گرفته شده نیز حقوق چندانی نمیگیرند
پس بودجه در کجا خرج میشود که هیچ تحولی در معیشت معلم احساس نمی شود
آیا غول بروکراسی ادارات آموزش و پرورش مسئول است یا پای یک ب ز دیگر در میان است (3985683) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۵:۱۸:۴۲
1. یا کلا درس زبان انگلیسی رو حذف کنید یا اگه قراره بمونه نمایشی نباشه. خدا وکیلی با 1.5 ساعت در هفته چی می شه تدریس کرد؟ یا تعداد ساعاتش رو 4 ساعت در هفته کنید یا کلا حذفش کنید تکلیف ما دبیران زبان معلوم بشه که نه می تونیم انتقالی بگیریم نه درس خودمون بهمون می رسه. همش شده هنر و پرورشی.

2. حذف شدن پنجشنبه ها و سیستم 6-3-3 چرا فقط برخی دروس مهم مثل زبان رو هدف گرفته؟ این همه درس عمومی جدیدی که گذاشتین به چه دردی می خوره؟ شاگردها خیلی درس می خونن که تعطیلی پنجشنبه ها رو هم بهشون جایزه دادین؟

3. اونقدر تنبیه بدنی ممنوع تنبیه بدنی ممنوع کردین که شاگردها هر روز پرو و پررو تر شدن. قبل از اینکه شعارهای الکی سر بدین خودتون رو بذارین جای اون معلمی که باید بره سر کلاس با کلی شاگرد پررو سر و کله بزنه.

4. 37 تا دانش آموز در هر کلاس شده حد نصاب؟ حتما شوخیتون گرفته. جای نفس کشیدن به نظرتون باید در کلاس باشه یا نه؟

5. چرا باید سختی کار معلمی که از شهر دیگه می ره در روستای دورافتاده شهر دیگه ای تدریس می کنه و سختی کار معلمی که در شهر خودش تدریس می کنه برابر باشه؟ آیا این انصافه؟ نباید به معلمایی که تو شهر خودشون تدریس نمی کنن سختی کار بیشتری تعلق بگیره؟ هر چقدر حقوق رو اضافه می کنید هر سال بیشترش صرف افزایش کرایه رفت و آمد با اتوبوس و سواری می شه.

6. کی قراره به مدرک تحصیلی معلمان بها داده بشه؟ چرا باید کسی با مدرک فوق لیسانس در سازمان دهی ها آخر باشه و بدترین مدارس نصیبش بشه؟ چرا از سواد معلمین باسواد بالا در آموزش و پرورش هیچ استفاده ای نمی شه؟

7. با در نظر گرفتن تورم واقعی و میزان افزایش حقوق هر سال کمتر از سال قبل حقوق می گیریم. کی قراره حقوق ها ترمیم بشن؟

8. چرا افزایش حقوق معلمین به رتبه بندی که از 70 تا 300 هزار به حقوقش اضافه می کنه گره خوره؟ کدوم سازمانی برای افزایش حقوق کارکنانش شرط و شروط می ذاره؟ کدوم سازمانی بعد از بازنشستگی همین افزایش ناچیز حقوق رو هم حذف می کنه؟ (3985774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۵:۴۷:۱۲
این برکناری صرفا جنبه رای گرفتن از قشر عظیم و ناراضی فرهنگیان از دولت بوده تا بگویند بانی این قصور وزبر بوده اما حقیقت عدم توجه دولت ها در ایران به مقوله فرهنگ است و در اولویت نبودن ان (3985842) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۶:۰۶:۰۷
حرمت و آبروی مدیران مدارس را به آنها برگردانند با پرداخت سرانه متناسب با هزینه های مدارس
نظام آموزشی را متحول کنند این شیوه آموزش ره به جایی نمی برد
معلمین در تخصص خود بکار گیری شوند نه اینکه معلم با 15 سال سابقه تدریس در متوسطه و فوق لیسانس به مقطع ابتدایی بزور فرستاده شود.
نرم دانش اموز در کلاس به 18 نفر تقلیل یابد
اگر پولی اضافه مونده به فکر معیشت معلمین هم باشید
و.............................. (3985886) (alef-11)
 
طاهري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۶:۴۵:۴۹
ما دكتر نجفي رو مي خواستيم تنها وزيري كه توانست با لابي قوي وبا روابط محكم با دولت وقت حقوق معلم ها رو به شدت افزايش بده درد من معلم با بيست وسه سال سابقه اينه كه نمي تونم وام بگيرم چون حقوقم كمه
نمي تونم خونه ي بزرك اجاره كنم تا زن وبچه تودست وپاي هم نباشن ، چون حقوقم كمه
مجبورم سوار ارابه ي مرگ بشم ونمي تونم غيراز پرايد قسطي ماشين امن تري بخرم، چون حقوقم كمه
دخترم دانشگاه آزاد پزشكي قبول شد نتونستم اسمش رو بنويسم وشرمنده ش شدم اونم رفت ميكروبيولوژي دانشگاه سراسري الان هم افسرده شده چون من با بي پوليم كاخ آرزوهاش رو خراب كردم
١٥ روز كه از ماه مي گذره توي چشم زن وبچه نمي تونم نگاه كنم چون پولم ته كشيده وبايد مسافر كشي كنم اونم با احتياط ويكي دو ساعت در روز چون اگر اين لكنتو خراب بشه نمي دونم چه خاكي به سرم بريزم چون پول ندارم خرجش كنم
آقاي وزير هر كس كه هستي شمارو به شرفت شمارو به دين وايمانت آبروي ما رو بخر اعصاب خراب وآشفتگي فكري نمي ذاره من معلم خوبي باشم
حرمت ما معلم ها رو حفظ كنيد . همون صندوق ذخيره رو طوري مديريت كنيد كه وام كم بهره وقابل توجه رو به ما بده نه به يك عده مفت خور رانت خور كه آخرش هم پس ندن
مسكن ما معلم هارو طوري براش برنامه بريزيد كه قبل از بازنشستگي خونه داربشيم
درمان وبيمه ي ما رو طوري اصلاح كنيد كه وقتي مي ريم دكتر خجالت نوع بيمه مون رو نكشيم (3985922) (alef-13)
 
وفایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۴۸:۰۸
آموزش و پرورش هر کشور نماد و پویایی آن کشور است تمام دستاوردهای کنونی نظام یک روزی از گلوگاه آموزش و پرورش عبور کرده اند همگی وزرای دولت برای ما عزیز و محترم هستند ولی وزیر آموزش و پرورش باید از درجه علمی و کارایی بالایی برخوردارباشد که در طول مسئولیتشان مورد استیضاء قرارنگیرند جهت انتخاب وزیر آموزش و پرورش باید دقت کافی و حساسیت بالا را مد نظر داشت زیرا فرزندان این مرزوبوم آینده روشن این انقلاب خواهند شد که باید با تربیت و تحصیل با انگیزه وشوق معلم کلاس به این مهم دست پیدا کند معلمان هر کشور ثروت ارزشمندی هستند که باید مورد احترام قرارگیرند کشورما ارزش رشد وتعالی را دارد و در جهان سربلند و با عزت بوده و اصل پایداری آن را باید در فرهنگ و آموزش آن دنبال کرد که معلمان و فرهنگیان سکان دار آن هستند که باید از بیشتر دیده شوند (3987018) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۱:۴۰:۲۰
انتظار دارند هی تعطیل کنه و هی پول بده و فقط هم به آنها بدهند . (3987284) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۲۱:۵۸:۱۰
سلام. شاید شما حرف دل دولت را میزنید🙂 امیدوارم فرزندان سالم و صالحی پرورش دهید که ثمره ی دنیا و آخرتتان شود. 💐 (4320494) (alef-11)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۹:۵۲:۰۸
من برای خودم هیچی نمی خواهم وقتی دولت توان اداره مدارس و پشتیبانی از آن ها را ندارد فکری برای تامین حداقل نیازهای آن نم کند و مدیران مدارس کم جمعیت را با کوهی از مشکلات 18 ساعت هم تدریس الزامی تجویز می کند دیگر آخر ین ضربه ها را به کیفیت آموزشی و انگیزه فرهنگیان می زند متاسفم برای مدرسه ای که مدیر آن توان تامین ماژیک مورد نیاز و یا سوخت آن را ندارد و بدون حمایت از او مسئولیت می خواهند و اجرای ده ها طرح که در اجرای عملی وجود خارجی نمی تواند داشته باشد . فقط روی کاغذ می تواند نوشته شود یک ذره صداقت فرهنگیان هم با این کار ها از بین رفت . چاره ای کنید و تدبیری بیاندیشید نه از جنس تدبیر دولت بله راه حلی عملی برای رفع گرفتاری های مدارس بروید و ببینید در منطق روستایی آن وقت توقع داشته باشید مردم در روستا بمانندو ..... (3989543) (alef-11)
 
اسدمظفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۷ ۲۰:۲۴:۵۳
معلمی با22سال سابقه خدمت هستم فقط بایدبگویم درزمان آقای خاتمی کمی نفس کشیدیم .مابقی سنوات خدمتم فقط استیضاح وزیردیدیم و تعویض وزیرو حالا هم استعفاء و همچنان درب به روی همان پاشنه می چرخد.
((آقای توکلی میدانم به خاطر نام بردن خاتمی مطلبم راچاپ نمیکنید.امامن معلمم ووجدان دارم.وبایدراست رابگویم)) (3991813) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.