توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399772
سرلشگر صفوی: در چند سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر در سوریه به شهادت رسیدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
مگر کسی باور می‌کند سعودی‌ها بدون اجازه آمریکایی‌ها بیش از یکسال کشور یمن را بمباران کنند، سعودی‌ها در دوره ریاست‌جمهوری اوباما 100 میلیارد دلار سلاح از آمریکا و کشورهای اروپایی خریداری کردند.
 
 دستیار ‌ فرمانده معظم کل قوا، سیاست آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها را تخریب زیرساخت‌ها در کشورهای مسلمان و تضعیف محور مقاومت یعنی ایران، سوریه و لبنان دانست و گفت: 300 هزار نفر در این چند سال در سوریه شهید شدند که 12 هزار نفر از این تعداد نیروهای ارتش سوریه بودند و این در حالی است که در 8 سال دوران دفاع مقدس 200 هزار نفر ایرانی به شهادت رسیدند.

به گزارش خبر آنلاین؛ سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی در مراسم سالگرد شهادت سردار شهید همدانی در حسینیه امام خمینی(ره) همدان با اعلام مطلب فوق افزود: 9 میلیون نفر از مردم سوریه، عراق و یمن آواره شده و بسیاری از آوارگان در دمشق و بغداد چادر زده و سه میلیون نفر نیز از این کشورها خارج شده اند.

سردار صفوی خاطرنشان کرد: مگر کسی باور می‌کند سعودی‌ها بدون اجازه آمریکایی‌ها بیش از یکسال کشور یمن را بمباران کنند، سعودی‌ها در دوره ریاست‌جمهوری اوباما 100 میلیارد دلار سلاح از آمریکا و کشورهای اروپایی خریداری کردند.

وی تاکید کرد: دستان آمریکایی‌ها تا مرفق در خون مردم یمن، سوریه و عراق غرق شده است. سردار رحیم صفوی افزود: صهیونیست‌ها در امنیتند چون کشورهای منطقه در حال سرکوب از سوی همپیمانان آنها هستند.

سرلشگر صفوی در ادامه با اشاره به دلاوری های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس یادآور شد: پیروزی فرزندان عاشورایی مردم ایران در صحرای سوزان عراق و کوه‌های سر به فلک کشیده کردستان بدون عشق و شور حسینی ممکن نبود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه استان همدان شهدا، جانبازان و ایثارگران بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، گفت: ملت همدان، حسینی و امام زمانی هستند.

صفوی با تاکید بر اینکه اعتقاد مردم به امام حسین(ع)، حضرت زینب(س)، تاسوعا و عاشورا سبب شد تا ظرفیت صبر و تحمل مصائب دفاع مقدس را داشته باشد، تصریح کرد: هم‌اکنون نیز مردم ما در صحنه نبرد یزیدیان زمان با حسینیان زمان همان صبر و تحمل را از خود نشان می‌دهند.

وی خطاب به مردم همدان خاطرنشان کرد: همان گونه که حسین (ع) سفینه النجاه است، فرزندان شهید شما هم به عنوان یاران حسین بن علی(ع) با تاسی به ایشان نیز چراغ ، الگو و شاخصی برای طی کردن مسیر نورانی انقلاب هستند.

دستیار ویژه رهبر معظم انقلاب افزود: شهیدان برای جوانان نسل امروز و فردای ایران اسلامی نشان دهنده اقتدار ملی، عزت و شرافت ملت ایران در مقیاس جهانی هستند.

صفوی گفت: ایران قلب جهان اسلام و قلوب ملت ایران مرکز و پایتخت عشق به اهل بیت(ع) است به همین دلیل خواهید دید که روز جمعه، مراسم شیر خوارگان حسینی در 40 کشور جهان چگونه با تاسی به جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

وی گفت: می‌بینید که در اربعین امسال بیش از 20 میلیون نفر زائر حسین بن علی(ع) چگونه چشم و قلب‌ها را متوجه این امام بزرگوار می‌کنند.

دستیار ویژه فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: شما می‌دانید که امام زمان(عج) زمان ظهورشان می‌فرمایند"انا ابن الحسین(ع)" پس لازم است تا قبل از ظهور حضرت حجت(عج) مردم، حسین(ع) را بشناسند به همین دلیل در اربعین حسینی که در حال جهانی شدن است مردم با شناخت سیدالشهدا(ع) حضرت بقیه الله (عج) را خواهند شناخت.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم درباره یک انسان قضاوت کرده و نظر دهید مناسب‌ترین شاخصه‌های یک فرد در سه مورد فکر و اندیشه، رفتار و اخلاق عملی و عملکرد و کارکرد خلاصه می‌شود که باید آنها را سنجید.

صفوی با اشاره به اینکه سردار شهید حسین همدانی در اندیشه، تفکر، شناخت، معرفت و اعتقاد نسبت به مبانی اسلام محکم بود، گفت: سردار شهید همدانی از عقلانیت و فهم بسیار بالایی برخوردار بود.

وی با اشاره به اینکه سردار شهید همدانی بعد از ایمان، قوت عقل داشت و انسان مومن انسان عاقلی است، تصریح کرد: انسان عاقل به خداوند و ائمه ایمان می‌آورد و عقل و ایمان از هم جدا نیستند.

مشاورعالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری با بیان اینکه سردار شهید همدانی برای درجه و مقام به سپاه نیامده بود، افزود: شهید همدانی با بسیجی‌ها گرم و خاکی برخورد می‌کرد و بین فرمانده و فرمانبر برای وی تفاوتی وجود نداشت، آن‌قدر رفتار صمیمی، مردمدار و مردم‌یاری داشت که کسی باور نمی‌کرد وی سردار سپاه اسلام است.

وی تصریح کرد: سردار شهید همدانی از سال 1354 پرچم مبارزه را با روحیه جهادی و شجاعت در دست گرفت.

وی یادآور شد: رهبر ایران شجاع است که در برابر آمریکا و صهیونیست ایستادگی کرده و از بلاد مسلمین در یمن، عراق، سوریه و لبنان دفاع می‌کند. صفوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تنها رهبر ایران نیست بلکه فرمانده دفاع از بلاد مسلمانان است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری رهبر تمام مسلمانان جهان هستند.

وی با اعلام اینکه سردار شهید همدانی سلاح جهاد را روی زمین نگذاشت و تفکر جهادی را کنار ننهاد، عنوان کرد: چند روز قبل از شهادت سردار همدانی در محضر مقام معظم رهبری وی را ملاقات کردیم که در زمان صحبت حضرت آقا با ایشان چهره سردار شهید همدانی نورانی بود.

مشاورعالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری با بیان اینکه این آخرین دیدار با وی بود و چند روز بعد در حلب به شهادت رسید، اظهار داشت: عملکرد همدانی از ابتدای انقلاب مشخص بوده و سپاه، مردم، بسیجیان و تیپ قهرمان زرهی همدان در جنگ فداکاری بسیاری داشتند.

وی با اعلام اینکه سپاه همدان در آزادسازی و امن‌سازی کردستان فداکاری بسیاری کرد، اظهار داشت: سردار شهید همدانی در جبهه‌های جنوب به خوبی درخشید و توانسته بود در تشکیل سپاه انصارالحسین نقش اساسی داشته باشد.

صفوی با اشاره به اینکه پس از جنگ مسئولیت‌های بزرگی چون فرماندهی لشگر 27 تهران و نقش ارزنده در کنترل و مدیریت فتنه 88 تهران را بر عهده داشت، گفت: در آخرین ماموریت خود در سوریه و حلب فرمانده ارشد نیرو‌های رزمنده مردمی بود و آنها را به خوبی سامان داد.

وی با اشاره به اینکه سردار شهید همدانی سرانجام پس از 40 سال جهاد در راه خدا در 16 مهرماه سال 94 از خداوند مدال شهادت را دریافت کرد، گفت: سردار شهید همدانی در سن 65 سالگی به حیات ابدی شهادت رسید.

مشاورعالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکایی‌ها 15 سال مشغول مسلمان‌کشی و هجوم به کشورهای اسلامی هستند، عنوان کرد: آمریکا در سال 2001 به افغانستان و در سال 2003 به کشور عراق حمله نظامی کرده و این دو کشور را اشغال کرد.

وی تصریح کرد: اگر چه ظالمان در افغانستان و عراق به سزای خود رسیدند ولی تا زمان حاضر هنوز آرامش و امنیتی در عراق به وجود نیامده و افغانستان نیز رنگ آبادانی را ندیده است.

وی عنوان کرد: شر و تخریب آمریکایی‌ها در افغانستان بعد از این دو جنگ نیز با راه انداختن جنگ نیابتی و روانه کردن هزاران تروریست با سیاست آمریکا، پول عربستان و قطر و حمایت ترکیه و اردن به عراق و سوریه شهرهای این دو کشور را با خاک یکسان کردند.

مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه قدرت آمریکایی‌ها در مقیاس جهانی و منطقه‌ای در حال افول است، گفت: آمریکایی‌ها آرزو داشتند پس از فروپاشی شوروری سابق به عنوان تنها قدرت جهان مطرح شده و دنیا را تک قطبی کنند که این سیاست شکست خورده و دنیا در حال چند قطبی شدن است.

وی با بیان اینکه طرح آمریکایی ایجاد خاورمیانه جدید شکست خورد، گفت: طرح آمریکایی‌ها، اردنی‌ها و عربستان برای شکست دولت مردمی سوری پس از 5 سال که دنبال سرنگون کردن سوریه بودند ناکام ماند.

صفوی با اشاره به اینکه محور مقاومت ایران اسلامی با همکاری روسیه، عراق، سوریه و حزب الله لبنان به فرماندهی سیدحسن نصرالله در برابر نظام سلطه ایستاده است، گفت: در قسمت شرقی حلب سه هزار تروریست باقی مانده که 27 هزار نفر از مردم را گروگان گرفتند ولی سوری‌ها در حال پیشروی بوده و پیروزی در این جبهه نزدیک است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه منطقه موصل به دست ارتش و مردم عراق به پیروزی برسد، گفت: آثار شکست تروریست‌ها به راهبری آمریکا، رژیم صهیونیستی و سازمان‌های اطلاعاتی دنیا در حال مشاهده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه، آمریکا، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.