توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485659
قتل پدر به دست پسر ناخلف
بخش حوادث الف، 1 تیر 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
شرق: پسر ناخلف که پدرش را به قتل رسانده ‌است به دلیل اینکه چند نفر از اولیای‌دم هنوز تصمیم خود را  درباره  او اعلام نکرده‌اند و سال‌ها از این قتل گذشته ‌است، از دادگاه درخواست کمک کرد.

به گزارش شرق، اسفندماه سال ٨٧ اهالی خانه‌ای در جنوب تهران به مأموران خبر دادند درگیری بین پدروپسری منجر به مرگ پدر خانواده شده ‌است.

با تشکیل پرونده و حضور مأموران در محل مشخص شد این پدر و پسر از مدت‌ها قبل با هم درگیری‌هایی داشته‌اند و صبح روز حادثه هم دعوایی بین آنها اتفاق افتاده‌ بود.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی پسر جوان بازداشت شد و مورد تحقیق قرار گرفت. او به قتل پدرش اعتراف کرد و گفت: من و پدرم سال‌ها بود که با هم اختلاف داشتیم و من فکر می‌کردم پدرم من را دوست ندارد. او خیلی سخت می‌گرفت و اذیتم می‌کرد هر وقت هم من با او بگومگو می‌کردم حرف‌های بدی به من می‌زد. ما مدت‌ها بود که با هم کتک‌کاری داشتیم روز حادثه هم کار به دادگاه کشید. پدرم از من شکایت کرده ‌بود جلوی درِ دادگاه که رسیدیم درگیری ما دوباره شدید شد و پدرم به سمت من حمله کرد و من را کتک زد و از بالای پله‌ها به پایین پرت کرد. بعد مردم دخالت کردند و اعضای خانواده‌ام هم بودند، آنها هم آمدند. درگیری ما تمام شد و به خانه برگشتیم.  دیگر به دادگاه هم نرفتیم. تا اینکه شب‌هنگام من به خانه رفتم دوباره پدرم بحث همیشگی را پیش کشید و با هم جروبحث کردیم. به پدرم گفتم این وضعیت را تحمل نمی‌کنم و من هم به او فحش دادم و با هم دعوا کردیم و عربده‌کشی شد.  پدرم به سمت من حمله کرد و من را زد من هم پدرم را زدم و دعوا بالا گرفت و به ضرب چاقو پدرم را کشتم. با اینکه اعضای خانواده‌ام اورژانس را خبر کردند اما نتوانستند پدرم را نجات دهند و بعد هم من بازداشت شدم.

با تکمیل پرونده و صدور کیفرخواست متهم برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران برده شد.  او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت مرگ پدرش یک حادثه بوده ‌است. بااین‌حال با درخواست اولیای‌دم متهم به قصاص محکوم شد. تا اینکه روز گذشته جلسه رسیدگی به درخواست متهم مبنی بر اینکه تعیین تکلیف شود،  برگزار شد. متهم در این جلسه خطاب به قضات گفت: چهار نفر از اولیای دم رضایت دادند اما دو نفر دیگر حاضر نیستند به دادگاه بیایند یا اینکه تکلیف من را روشن کنند بگویند قصاص می‌خواهند. من هم از سال ٨٩ در زندان هستم. کاری که کردم خیلی کار بدی بود و قبول دارم هر اتفاقی افتاده ‌بود نباید چنین واکنشی نشان می‌دادم اما به‌عمد پدرم را نکشتم.

حالا هم از دادگاه درخواست دارم تکلیف من را روشن کند.

با توجه به وضعیت پرونده و خواسته متهم،  قضات برای تصمیم‌گیری دراین‌باره وارد شور شدند.
 
کلمات کلیدی : قتل+اولیای‌دم +جنایت خانوادگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.