توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438156
قراردادهای جدید خارجی برای صنعت پتروشیمی در راه است
معاون وزیر نفت گفت: پیش بینی می کنیم که در آینده شاهد امضای قراردادهای متعدد با شرکت های خارجی در صنعت پتروشیمی ایران خواهیم بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: صنعت پتروشیمی ایران ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد که ما در تلاشیم با بسترسازی مناسب و رفع موانع؛ امکان فعالیت بیشتر بخش های خصوصی داخلی و خارجی و تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل را فراهم کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت اسمی نصب شده تولید پتروشیمی کشور 64 میلیون تن در سال است که با پروژه های متعددی که اکنون در مراحل مختلف مطالعه؛ طراحی و اجرا قرار دارند؛ برنامه ریزی شده تا در انتهای برنامه ششم توسعه به ظرفیت نصب شده 100 میلیون تن در سال برسیم.

معاون وزیر نفت از مذاکرات متعدد با شرکت های خارجی به منظور سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: درهای صنعت پتروشیمی ایران به روی تمام شرکت های فعال در این صنعت باز است و پیش بینی میکنیم که در آینده ایران بیش از پیش در بازار پتروشیمی جهان موثر واقع شود.

شاهدایی با بیان اینکه امکان افزایش 3 برابری ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی ایران در یک دوره 10 ساله وجود دارد؛ گفت: اگر بتوانیم تمامی امکان سنجی هایی که تاکنون صورت گرفته را به اجرا برسانیم و تمامی پروژه های نیمه تمام صنعت پتروشیمی کشور را تکمیل کنیم می توانیم به ظرفیت نصب شده بیش از 3 برابر ظرفیت فعلی دست یابیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در خصوص نهایی شدن قراردادهای جدید با شرکت های اروپایی گفت: تاکنون چندین تفاهمنامه با شرکت های اروپایی داشتیم و شرکت های متعددی به طور مستمر خواهان برگزاری جلسات مشترک با شرکت ملی صنایع پتروشیمی هستند.

وی افزود: با توجه به مذاکرات متعددی که با شرکت های خارجی داریم؛ پیش بینی می کنیم که در آینده شاهد امضای قراردادهای متعدد با شرکت های خارجی در صنعت پتروشیمی ایران خواهیم بود.
 
 
کلمات کلیدی : صنعت پتروشیمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.