نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507582
تولیدکنندگان موادغذایی از درج قیمت روی کالا معاف می‌شوند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
ایلنا نوشت: محمد آقاطاهر گفت: اجناسی که در گروه کالایی صنایع سلولزی، بیسکویت، شکلات، آب نبات، چیپس و اسنک قرار می گیرند از درج قیمت بر روی کالا معاف می‌شوند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در خصوص ابلاغ مصوبه حذف قیمت بر روی برخی از مواد غذایی گفت: خوشبختانه بعد از دو سال پیگیری و انجام صدها ساعت کار کارشناسی، نعمت زاده در آخرین روزهای حضور خویش در وزارت صنعت، معدن و تجارت این بخشنامه را امضا کرد و قرار شد اجناسی که در گروه کالایی صنایع سلولزی، بیسکویت، شکلات، آب نبات، چیپس و اسنک قرار می گیرند از درج قیمت بر روی کالا معاف شوند.

محمد آقاطاهر ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که مغازه دار یا فروشنده به هر قیمتی که بخواهد کالای خود را به فروش برساند بلکه باید با توجه به قیمت مندرج در فاکتور و سود مشخصی که برای عمده فروش و خرده فروش مشخص شده کالا به مصرف کننده عرضه شود.

وی با اشاره به فواید این طرح گفت: با اجرایی شدن این بخشنامه رقابت برای جذب مشتری در بین تمام مغازه‌های عمده فروشی و خرده فروشی بیشتر خواهد شد و در نهایت این امر به نفع مصرف کننده است. این درحالی است که با توجه به عوامل مختلف و تاثیر گذار بر روی قیمت نهایی کالا در هیچ کشوری قیمت نهایی بر روی کالا درج نمی‌شود.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: تا پیش از اجرای این بخشنامه ما شاهد گرانفروشی مکتوب بودیم بدین ترتیب که کارخانه هر چقدر دلش می خواست بر روی کالا سود می کشید و حتی در برخی اقلام این سود ها به 60 درصد رسیده بود اما چون بر روی کالا قیمت درج شده بود کسی پرسش نمی‌کرد و همه ملزم به فروش این قیمت بودن اما حالا با ایجاد بازار رقابتی تولید کننده ها مجبور هستند برای گرفتن بازار هزینه‌های تولید خود را به حداقل برسانند.

آقاطاهر تصریح کرد: این طرح در خصوص گروهی از کالاها اعمال می‌شود که در سبد کالای خانواده‌ها تاثیر گذار نیستند. هر چند قرار شده فعلا به صورت آزمایشی اجرا شود. ضمن آن که 30 هزار بازرس اصناف نیز بر این روند نظارت دارند و کمتر خرده فروشی می‌تواند در این خصوص تخلف کند.
 
کلمات کلیدی : مواد غذایی + صنایع غذایی + قیمت کالا
 
آریابان
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۱:۲۱:۳۲
جا داره که ننوشتن قیمت روی جنس ، قبل از بقیۀ کالا ها در مورد بهای دارو اعمال بشه چون همین الآن وقتی با تعجب فراوان مشاهده میکنی که قیمت دریافتی توسط داروخونه چند برابر بهای ثبت شده بر روی قوطی دارو میباشد با این پاسخ روبرو میشی که این قوطی ها مربوط به قیمت های قبلی بوده ولی کارخونه از همون قوطی های سابق استفاده کرده ، الله اعلم !!!!!! ؛ (4542683) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۳:۱۹
از کجا بدانیم یکی گرون می‌فروشه؟
یعنی برای یک بستنی باید از 10 تا سوپری استعلام بگیریم؟ (4542759) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۴۲:۳۱
مگر دولت چقدر نیروی نظارتی دارد که درفلان محله و فلان خیابان هر روز قیمتها رو کنترل کند؟معلومه که شدنی نیست و قیمتها رها خواهند شد. (4542840) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.