توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178588
انفجار در کویته پاکستان با ۵۵ کشته و ۲۰۰ زخمی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۴
 وقوع انفجار در بازاری در محله شیعه‌نشین شهر کویته پاکستان حداقل ۵۵ کشته و ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، انفجار یک بمب در پاکستان حداقل ۵۵ کشته و ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشت. این بمب در موتورسیکلتی پارک‌شده در برابر یک بازار سبزی‌فروشی شهر «کویته» جاسازی شده بوده و از راه دور منفجر شده است.

«وزیر خان نصیر» افسر پلیس پاکستانی هم در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفته است: هدف این بمبگذاری جامعه شیعیان بوده است. بسیاری از قربانیان این حادثه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. منابع بیمارستانی اعلام کرده‌اند که حال بسیاری از زخمی‌ها وخیم است و احتمال افزایش تلفات وجود دارد. در حال حاضر صدای تیراندازی‌هایی نیز از اطراف محل حادثه به گوش می‌رسد که این امر بیم حملات مجدد را افزایش داده است. «حیدر چنگیزی» یکی از فعالان شیعه پاکستان در این مورد می‌گوید: نیروهای امدادی و افراد داوطلب در نزدیک شدن به محل انفجار دو دل هستند، چون فکر می‌کنند که ممکن است انفجارهای دیگری نیز رخ دهد.

کویته مرکز استان بلوچستان است. این شهر محل زندگی اقلیت شیعی پاکستان است و امسال بارها شاهد حملات تروریستی بوده است. ماه گذشته نیز وقوع دو انفجار در این منطقه به مرگ بیش از ۹۰ نفر منجر شد. سال گذشته خونین‌ترین سال جامعه شیعیان پاکستان بود. در این سال ۴۰۰ نفر در حملات تروریستی کشته شدند. شیعیان ۲۰درصد جمعیت پاکستان را تشکیل می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : انفجار پاکستان