توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 180252
انفجار مسجد شیعیان پاکستان با ۳۲ شهید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۸
مقامات دولتی ایالت سند یکشنبه شب اعلام کردند: شمار قربانیان انفجارهای منطقه شیعه نشین عباس تاون در شهر بندری کراچی مرکز اقتصادی پاکستان به ۳۲ کشته و ۹۵ زخمی افزایش یافت.

به گزارش ایرنا, شبکه های خبری پاکستان گزارش دادند که این انفجار ها در نزدیکی یک مسجد متعلق به شیعیان در منطقه عباس تاون کراچی بوقوع پیوسته و قربانیان این انفجار ها اکثرا از شیعیان و نمازگزاران این مسجد هستند.

این گزارش ها حاکی است، پس از انفجار های پیاپی وقوع آتش سوزی تعدادی از ساختمان های مجاور, فروشگاهها و دو بانک را طعمه حریق کرد. پیش از این مقامات پلیس پاکستان یکشنبه شب در گزارش اولیه خود اعلام کردند که بر اثر وقوع دو انفجار پیاپی در شهر کراچی مرکز تجاری پاکستان ۱۰ نفر کشته و ۶۰ نفر نیز مجروح شدند. مقامات پلیس کراچی افزودند: انفجار در منطقه پرترافیک و شلوغ ˈعباس تاونˈ در خیابان ابوالحسن اصفهانی در کراچی مرکز ایالت سند بوقوع پیوست.

به نقل از گزارش پلیس, تعداد زیادی از قربانیان و زخمی های این حادثه, زنان و کودکان متعلق به ساختمانهای اطراف مسجد در منطقه عباس تاون بوده اند. به گزارش شبکه های خبری پاکستان، دود غلیظ ناشی از انفجار در سطح شهر مشاهده شده و یک پمپ سی ان جی در نزدیکی محل انفجار نیز آتش گرفته است.

پلیس کراچی گزارش داد: براثر شدت انفجار شیشه های منازل و فروشگاههای اطراف محل حادثه شکسته و صدای مهیبی نیز شنیده شد. قمر احمد افسر پلیس کراچی گفت: تروریست ها دو بمب را در دو موتورسیکلت پارک شده جاسازی کرده و با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور آنرا منفجر کردند.

نیروهای امدادی با حضور در محل حادثه مجروحین را به بیمارستان های کراچی منتقل کردند. منابع بیمارستانی گزارش دادند: وضعیت جسمانی برخی زخمی ها مساعد نیست و احتمال افزایش مجدد تعداد قربانیان این حادثه وجود دارد. شاهدان عینی گفتند: انفجارها باعث آسیب رسیدن به بسیاری از ساختمانهای اطراف محل حادثه و خودروهای پارک شده در نزدیکی محل وقوع انفجار شده است.

نیروهای امنیتی و پلیس محل حادثه را برای بررسی و یافتن سرنخ هایی برای بازداشت عوامل این حادثه ، تحت کنترل خود گرفته و عملیات بازرسی از مناطق و مراکز گروههای تروریستی و غیر قانونی در کراچی را آغاز کرده اند.
تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این اقدام تروریستی را برعهده نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : انفجار پاکستان