توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434420
معافیت مالیاتی فرآیندهای تولیدی و خدماتی محصولات کشاورزی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت مالیاتی فرآیندهای تولیدی و خدماتی محصولات کشاورزی طی سالهای برنامه ششم موافقت کردند.

به گزارش تسنیم، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه 23 دی) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور از کمیسیون تلفیق الحاق یک بند به ماده 43 این لایحه را با 160 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه علنی تصویب کردند.

براساس مصوبه نمایندگان مردم فرآیندهای تولیدی و خدماتی قبل از تولید نهایی محصولات کشاورزی فرآوری‌نشده بخش کشاورزی مذکور در بند ب ماده یک قانون تجمیع وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که مشمول معافیت از قانون مالیات بر ارزش افزوده نیستند با نرخ صفر محسوب شود.

همچنین نمایندگان مردم در ادامه با بند (ژ) ماده 45 این لایحه مبنی بر تأمین حق‌آبه کشاورزان با 162 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس مصوبه نمایندگان مجلس دولت موظف است تا پایان سال اول برنامه طرح الگوی کشت را برای تمامی نقاط کشور تعریف نموده و در طی سال‌های برنامه ششم به مورد اجرا گذارد. وزارت نیرو موظف است تخصیص آب را مطابق طرح الگوی کشت در اختیار کشاورزان قرار دهد.

در ادامه جلسه بهارستان نشینان با بند (ب) ماده 46 این لایحه با 162 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

براساس مصوبه مجلس عوارض حال از چشمه‌های آب معدنی و درمانی در محدوده شهرهایی که ظرفیت توسعه گردشگری دارند، با طی مراحل قانونی در اختیار شهرداریها و دهیاریهای همان منطقه قرار می‌گیرد. منابع حاصله متناسب با دریافت عوارض که به‌پیشنهاد شورای اسلامی شهر به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان می‌رسد با تصویب کمیته برنامه ریزی شهرستان صرف زیرساختهای گردشگری همان منطقه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : معافیت مالیاتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.