توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406926
درگیری شدید داعش و جبهه النصره در لبنان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
درگیری شدید عناصر مسلح دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در اطراف دشت العجرم در بلندی های شهرک عرسال در بقاع شمالی لبنان به هلاکت و یا زخمی شدن تعدادی از عناصر دو گروه منجر شد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری المنار روز چهارشنبه به نقل از مرکز اطلاع رسانی جنگ اعلام کرد که عناصر مسلح داعش هنگام تلاش برای نفوذ به منطقه وادی حمید با عناصر مسلح جبهه النصره در ایست وبازرسی « سرج النموره» در وادی الزمرانی مواجه شدند و بین آنها درگیری شدیدی صورت گرفت.

دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره همچنان بخش هائی از خاک لبنان در بلندی های مرزی با سوریه را در اشغال دارند و گروه های سیاسی وابسته به آل سعود در لبنان مانع تحرک ارتش و نیروهای مقاومت برای آزادسازی این مناطق اشغالی شده اند. براساس این گزارش، این دو گروه تروریستی تکفیری روزانه برای تصرف مناطق تحت اشغال یکدیگر با هم درگیر می شوند.

گروه تروریستی داعش همواره درصدد نفوذ به منطقه وادی حمید، روستای ملاهی در بلندی های شهرک عرسال از طریق دشت العجرم است. این منطقه علاوه بر اینکه خط تماس دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره است، آنها از این محور برای تامین نیازهای خود به سلاح ، غدا و دارو استفاده می کنند.

نیروهای مقاومت و ارتش لبنان بیشتر روزها با استفاده از سلاح های سنگین و نیمه سنگین از جمله موشک و توپخانه مواضع و یا تحرکات عناصر مسلح دو گروه را هدف می گیرند.
 
کلمات کلیدی : داعش، جبهه النصره ، لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.