نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387937
مسجدجامعی: شورای شهر به جای انکار، به ابهام‌های واگذاری املاک پاسخ دهد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲
عضو اصلاح‌طلب شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از بی‌توجهی هیات رئیسه شورای شهر نسبت به حیثیت اعضای شورای شهر و سکوت درباره دروغ‌ها و تخریب‌های انجام شده علیه اعضای اصلاح‌طلب از حساسیت شبکه‌های مجازی نسبت به مسائل اجتماع و شورا تشکر کرد.

براساس گزارش دفتر مسجدجامعی،احمد مسجد جامعی دسترسی آزاد به اطلاعات شهرداری و اطلاع رسانی در این باره را یکی از راه‌های شفاف سازی و مبارزه با فساد و تخلف‌های احتمالی اعلام کرد و گفت: هم چنان که وقتی ماجرای فیش‌های حقوقی پیش آمد، با اینکه گاهی برخی از اخبار نادرست و بزرگنمایی علیه دولت بود، اما هیچ سایتی فیلتر نشد و پیگیری ماجرا توسط فضای مجازی، رسانه‌های منتقد دولت و تدبیر و واکنش مناسب دولت نسبت به آن امکانی فراهم آورد که با آن پدیده برخورد شود، انتظار این است که حق قانونی رسانه‌ها ضایع نشود و فضای مناسب برای بررسی و کارشناسی جوانب مختلف ماجرا در شورا و شهرداری فراهم شود.

وی افزود: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با همین نگاه ارائه شده و انتظارمان از همه اعضای شورا فارغ از صف بندی‌های سیاسی این است که با رأی مثبت دادن به آن، هم چنان که دولت خود در مبارزه با فیش‌های نجومی جلودار شد، شورا نیز جلودار بررسی موضوع و برخورد با تخلفات احتمالی شود.

وی هم چنین افزود: راه درست این است که اگر مدعی هستیم اطلاعات خلاف واقعی منتشر شده است، خودمان به جای انکار و تکذیب به پرسش‌ها و ابهام‌ها جواب بدهیم و تخلفات را شناسایی، معرفی و با آن‌ها با برخورد کنیم. هم چنان که در ماجرای فیش‌های نجومی دولت این کار را کرد و جای تقدیر دارد و افکار عمومی برخورد شورا و شهرداری را در این موضوع با برخورد دولت در ماجرای فیش مقایسه می‌کند.

مسجدجامعی ضمن سپاس از حساسیت فضای مجازی به مسائل جامعه گفت: یکی از برکات این حساسیت‌ها این است که خطاها و بی‌دقتی‌های ما را هم تذکر داده و به ما فرصت اصلاح می‌دهند این یکی از بهترین کارکردهای این شبکه‌هاست.

وی افزود: در برخی از شبکه‌ها اعلام شده است که من و جمعی از همکارانمان خواستار برخورد با یک سایت شده‌ایم، در حالی که من در طول دوره فعالیتم از هیچ رسانه‌ای شکایتی نکرده‌ام و معتقدم که دسترسی آزاد به اطلاعات و انتشار اطلاعاتی که قانون آن‌ها را مجاز می‌داند، حق رسانه‌هاست.

وی اضافه کرد: احتمالاً نامه‌ای که چنین ابهامی را به وجود آورده است به خاطر انتشار اطلاعاتی درباره خانم معصومه آباد امضا شده است که هنوز صحت و سقم آن روشن نیست. انتشار این نامه در فضای کنونی نوعی کج سلیقگی یا در بردارنده سوءنیت است.

مسجدجامعی درباره علت دفاع از معصومه آباد گفت: یکی از نقدهای من به هیات رییسه شورا عدم دفاع از شأن اعضای شوراست که بارها شاهد بودیم. سایت‌های مختلفی درباره اصلاح طلبان شورا و از جمله من ، دروغ‌های واضح نوشتند و هیات رییسه هیچ واکنشی نشان ندادند. من وقتی دیدم مطلبی به خانم آباد نسبت داده شده که صحت و سقم آن تأیید نشده، دفاع از ایشان را عملی اخلاقی و لازم دانستم و فکر می‌کنم رفتار اخلاقی یکی از ویژگی‌های اصلاح طلبانه است.

وی افزود: نظر ما این است که مطالبی که هنوز صحت و سقم آن تأیید نشده اول باید در شورا مطرح شود و چنانچه هر مقامی تخلفش ثابت شد با او برخورد شود.

 این عضو شورای شهر در خاتمه ضمن انتقاد از انتشار نامه در فضای کنونی و تغییر معنای آن گفت: من موافق توقیف سایت معماری نیوز نیستم و خواستار رفع فیلتر آن هستم و به نظرم در حالی که از چندماه پیش سایت‌های مختلفی به بهانه فیش‌های حقوقی اتهامات سنگینی را متوجه دولت کردند و فیلتر نشدند، فیلترشدن این سایت در نظر افکار عمومی برخورد دوگانه با یک مشکل تعبیر خواهد شد.
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۳:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۷ ۰۰:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۶ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۰۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۲ ۱۹:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۲ ۱۵:۴۶
 
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران+واگذاری املاک+قالیباف+مسجد جامعی
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۲ ۲۰:۴۲:۲۷
دقیقا درست (3916305) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۲ ۲۱:۴۹:۳۶
دولت مگر با حقوق های نجومی برخورد کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟!؟! (3916382) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۰۷:۲۴:۵۸
اگه برخورد دولت را ندیدی ....برو چشم پزشک... (3916582) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۰:۴۳:۱۵
جالبه که مسئولان اصلاح طلب در حالی که صاحب مسئولیت و زمامداری هم هستند باز هم از موضوع مدعی و تا حدی کاندیدا!! وارد می شوند و رسیدگی شود و حل شود و رفع شود و.. راه می اندازند گویی که انگار خودشان صاحب سمت نیستند. (3916846) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۰۷:۳۲:۱۵
طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مسلم است رای نخواهد آورد چون 5 نفر از اعضای شهر تهران درگیر این موضوع هستند آنها نباید حق رای داشته باشند (3916586) (alef-11)
 
سامان
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۰۷:۴۳:۱۲
آقای محترم مگر خودت عضو شورای شهر نیستی !!! خوب جواب مردم را بده منتظری از کجا نفر بیاد جواب کارهای شما را بدهد؟ (3916596) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۰۸:۰۵:۳۸
دزدی هائی که در شهرداری انجام شده و برای عامه مردم هم کاملا محرز است چرا که همین مدیران و نحوه و مکان زندگی شان را می بینند باید برملا شود. چطور مدیری با 10 میلیون درامد ماهانه خانه ای چند صدمتری در بهترین نقاط تهران دارد در حالیکه بقیه, امکان خرید یک آپارتمان را پیدا نمی کنند. (3916611) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.