توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475434
یک خودروی خانوادگی با پهپاد ترکیب شد
بخش دانش و فناوری الف،3 خرداد96
یک شرکت خودروسازی خودروی خانوادگی را با پهپاد ترکیب کرده که دارای GPS و دوربین است. به همین دلیل می تواند در سفر از سرنشینان فیلمبرداری کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
به گزارش خبرگزاری مهر، در این اواخر در بسیاری از طرح های اولیه پهپاد و خودرو بایکدیگر ترکیب شده اند. اما به نظر می رسد این ایده ها در حال حاضر اجرایی نباشد. در این میان شرکت نیسان تصمیم گرفته تا یک خودروی SUV خانوادگی مدل X-Trail را با پهپادی ترکیب کند.

 البته این پهپاد بخشی از بسته X-Space است که مشتریان می توانند به طور گزینشی انتخاب کنند.

نیسان هم مانند بقیه خودروسازان در گذشته پهپاد و خودرو با یکدیگر ترکیب کرده بود. البته این ایده هیچ گاه عملی نشده بود. این شرکت یک پهپاد مسابقه ای طراحی کرده و در GT-R سال گذشته به نمایش گذاشته بود.

 بسته گزینشی X-Space به جای این پهپاد مسابقه ای از یک پهپاد Parrot Bebop۲ معمولی استفاده می کند این پهپاد علاوه بر دوربین ۱۴ مگاپیکسل مجهز به GPS و فناوری ردیابی بصری است که می تواند به طور خودکار خودرو را دنبال کند و از سرنشینان تصویر برداری و فیلمبرداری انجام دهد. بنابراین سرنشینان خودرو می توانند طی سفر از خود تصویربردرای و فیلم برداری کنند.

می توان از این پهپاد به طور جدا از خودرو نیز استفاده کرد. به عبارت دیگر کاربر می تواند هنگام راه رفتن، دوچرخه سواری، قایق سواری یا هر وسیله حمل و نقل دیگری با استفاده از پهپاد از خود فیلمبرداری کند.

همراه پهپاد یک کنترل از راه دور و عینک های مخصوصی نیز ارائه می شود. حداکثر مدت زمان پرواز پهپاد ۲۵ دقیقه است. علاوه بر این مخزنی برای پهپاد در خودرو در نظر گرفته شده است.

به هرحال بسته X-Space شامل یک ماهواره جهت یاب، سقف پانورامیک و ریل های سقفی برای قراردادن و حفظ دوچرخه بالای خودرو است.  
 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ پهپاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.