توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463979
پهپادهای بی نیاز از اینترنت کشاورزی را راحت می کنند
بخش دانش و فناوری الف،30 فروردین 96
اگر چه امروزه استفاده از پهپادها برای تصویربرداری هوایی متداول شده، اما این کار در نقاط دورافتاده که زیرساخت های ارتباطی مناسبی ندارند چندان ساده نیست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
به گزارش خبرگزاری مهر، با پیشرفت فناوری کشاورزان در نقاط دوردست بدون دسترسی به رایانه های قدرتمند و شبکه های مخابراتی می توانند از فناوری های نوین برای تسهیل کشاورزی و ارتقای کیفیت محصولات برداشت شده استفاده کنند.

شرکت نرم افزاری DroneDeploy محصول تازه ای به نام Fieldscanner عرضه کرده که از حیف و میل شدن محصولات کشاورزی در حین کشت جلوگیری کرده و بهره وری در این زمینه را به حداکثر می رساند.

کاربران پهپادهای ساخت این شرکت می توانند برای اولین بار بدون نیاز به اتصال به اینترنت تصاویر هوایی پهپادهای در حال پرواز را با استفاده از آیفون و آی پد مشاهده کنند و از طریق لینک ارتباطی بی سیم محلی پهپادها را هدایت کرده و با آنها در ارتباط باشند.

مشاهده آنی تصاویر زمین های کشاورزی از بالا به کشاورزان برای اصلاح روش کاشت، داشت و برداشت کمک خواهد کرد. این کار از راه رفتن در زمین های کشاورزی برای مشاهده وضعیت زمین سریع تر، ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

برای این کار باید تنها یک برنامه بر روی گوشی یا تبلت نصب شود تا مشاهده تصاویر با کیفیت از زمین کشاورزی ممکن شود. این برنامه نرم افزاری با تحلیل تمامی داده های به دست آمده از عکس ها قادر به شناسایی مشکلاتی مانند گیاهان مرده ، زهکشی ضعیف، کمبود نیتروژن و ... است.

کشاورزان با استفاده از این اطلاعات می توانند نقاط دارای مشکل در زمین های کشاورزی را به سرعت مورد بررسی قرار دهند و با استفاده از کود یا روش های دیگر چالش های موجود را برطرف کنند. ارسال این تصاویر بر روی سرویس های کلود یا بر روی رایانه های دیگر هم در صورت دسترسی به اینترنت ممکن است.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ پهپاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.