توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456930
اصلاح‌طلبان تمام تخم مرغ‌های خود را در "سبد روحانی" نمی‌گذارند
مجید فراهانی گفت: اصلاح طلبان تمام تخم مرغ های خود را درسبد روحانی نمی‌گذارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
به گزارش تسنیم، مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان و فعال سیاسی اصلاح‌طلب  امروز(یکشنبه، 6 فروردین) در حاشیه ثبت نام خود در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری تهران، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از معضلات شهر تهران  فقدان نظارت مفید بر پروژه‌های شهری است.

وی کمبود منابع مالی را یکی از مشکلات پروژه‌های شهر تهران دانست و ادامه داد: 70 درصد منابع مالی شهر تهران، از محل فروش تراکم و نابودکردن شهر به دست می‌آید که در هیچ جای دنیا نظیر ندارد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان از عدم  جذب سرمایه‌گذاری خارجی در شهرداری تهران انتقاد کرد و افزود: هیچ پروژه‌ای در تهران وجود ندارد که از سرمایه گذاری خارجی استفاده کند.

فراهانی با اشاره به بودجه 17 هزار میلیارد تومانی شهرداری برای سال 96، اظهار داشت: این بودجه در مقایسه با بدهی 60 هزار میلیارد تومانی شهرداری به پیمانکاران، عددی نیست.

وی اولین بحران شورای شهر و شهرداری آینده تهران را  مواجهه با خیل عظیم بدهی‌ها دانست تصریح کرد: شورا و شهرداری آینده پیمانکار شهرداری فعلی می‌شوند و باید چهار سال کار کنند که بدهی های فعلی را پرداخت کنند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه با تأکید بر ضرورت جوان‌گرایی در مدیریت‌های مختلف کشور به ویژه مدیریت شهری گفت: جوانان 40  سال پیش، ول‌کن ماجرا نیستند و هنوز بر سر مسئولیت ها حضور دارند؛ وضعیت امروز کشور هم به خاطر غلبه هژمونی جوانان 40 سال پیش است.

فراهانی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره سهمیه گروه‌های مختلف اصلاح طلب در فهرست اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها اظهار داشت: مبنای شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، سهمیه دادن به گروه های اصلاح طلب برای حضور در فهرست نیست و جمع‌بندی فهرست، براساس شاخص‌ها و ملاک‌های تعیین شده صورت می‌گیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین در مورد موضوع تعیین گزینه پوششی اصلاح‌طلبان در کنار حسن روحانی برای انتخابات آینده گفت: این مسئله که آقای روحانی به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان اعلام شده، به معنای آن نیست که کسی در کنار ایشان مطرح نشود؛ چرا که ممکن است 10 نفر از جریان مخالف در مقابل آقای روحانی در مناظرات آتش تهیه بریزند، توصیه ما این است که افراد همسو با آقای روحانی هم ثبت‌نام کنند تا در کنار وی در مناظرات، تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی را مطرح کنند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان  تصریح کرد: صرفنظر از این مسائل، معلوم نیست که حتی تا هفته بعد چه اتفاقی می‌افتد؛ هیچ کسی فکر نمی‌کرد که آقای هاشمی رفسنجانی با آن همه سوابق در انتخابات دوره قبل، رد صلاحیت شود، بنابراین اصلاح‌طلبان نمی‌توانند همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد آقای روحانی بگذارند، چرا که ممکن است ایشان در دقیقه 90 بنا به هر علتی تأیید صلاحیت نشود.

فراهانی در ادامه با انتقاد از سن بالای وزرای دولت روحانی اظهار داشت: پاشنه آشیل دولت روحانی این است که پیرترین دولت بعد از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: انتقال تجربه از نسل گذشته به نسل جدید به شدت نادیده گرفته شده و در حال حاضر هم نیازمندیم که سن مدیریتی کشور، پائین بیاید.
 
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان +حسن روحانی+انتخابات96
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.