نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474219
فاتح فردای انتخابات
بخش تعاملی الف - مجید محمد زمانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷


انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نیز با پیروزی دوباره حسن روحانی تمام شد. این پیروزی رو به همه ملت ایران و طرفداران کاندیداها تبریک می گوییم. دوره از انتخابات از جمله نفس گیرترین دوره های انتخابات ریاست جمهوری بود.

رئیسی نتوانست خود را در قامت منتقد جدی و با برنامه ای مشخص به مردم معرفی کند و قدرت رسانه ای و فرصت کافی برای پاسخ به تخریب ها را نداشت. از این رو با وجود نارضایتی های مردمی از دولت فعلی، وی نتوانست اعتماد اکثریت را جلب کند. هرچند با کسب رایی بالا، رهبری اقلیتی قدرتمند را بر عهده گرفت.

پیروز میدان انتخابات، تیم رسانه ای حسن روحانی بود و نه عملکرد دولت یازدهم. تیم رسانه ای روحانی با فرار رو جلو به جای دفاع از عملکرد دولت روحانی به دنبال حمله  به رقبا با تغییر زمین بازی رقابت انتخاباتی بود. فضای انتخابات به جای آنکه فضای پاسخگویی و دفاع از عملکرد دولت موجود و ارائه برنامه برای دولت آتی باشد، تبدیل به میدان تخریب و تهمت، رقیب هراسی و ایجاد فضای دوقطبی جهت حضور احساسی مردم در پای صندوق های رای شد. ایجاد دوگان های دروغینی چون"جنگ یا صلح"، "پیشرفت یا پسرفت"، اتحاد یا تفرقه"در سخنان روزهای اخیر روحانی به عنوان کسی که خود 39 سال از مسئولین ارشد نظام بود، موید ایجاد فضای دو قطبی و جنگ رسانه ای می باشد. رقبا نیز نتوانستند در این زمین بازی جدید در برابر قدرت رسانه ای تیم روحانی از خود دفاع کنند. البته مدیریت ضعیف (و شاید عامدانه) وزارت کشور در اجرای انتخابات نیز بی تاثیر در نتیجه نبود...

اما دولت جدید حسن روحانی دیگر وارث نابسامی دولت احمدی نژاد نیست، بلکه این بار وارث ضعف ها و ناکارامدی های دولت قبلی خود می باشد. افزایش بیکاری، افزایش فاصله طبقاتی، فساد مالی، رکود، کاهش سرمایه گذاری، افزایش واردات، کاهش رشد علمی کشور و تورمی که در راه است، همه میراث دولت قبلی روحانیست که اگر سریع به فکر علاج آن نباشد، آوار این دیوار کج بر سر دولتمردان فرو خواهد ریخت. واقعیاتی که بر نخبگان آگاه بی طرف پوشیده نیست.

اما چه کنیم که برخی نخبگان جامعه نیز پیش از آنکه به فکر آینده مردم باشند، درفضای جنگ رسانه ای این روزها به دنبال پیروزی های ظاهری سیاسی خود می باشند. و این آغازیست برای فاصله گرفتن نخبگان از بدنه اجتماع که آینده ای ناخوشایند به همراه دارد.

در دولت آینده روحانی همچون دولت قبلی اش، فقط کسانی حق سخن در رسانه را دارند که همسو با دولت باشند. صحبت های روزهای گذشته روحانی را نیز در مورد آزادی به حساب تبلیغات انتخاباتی بگذارید.

[...]

تیم رسانه ای دولت روحانی امروز فاتح انتخابات بود، امیدواریم در آینده هم بتواند پاسخگوی واقعیات اجتماعی هم باشد. به راستی فاتح فردای انتخابات کیست؟!
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۰:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۰۶:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۳:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : مجید محمد زمانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۳۷:۰۴
"پیروز میدان انتخابات، تیم رسانه ای حسن روحانی بود و نه عملکرد دولت یازدهم"

شما اگه تحلیل بلد بودید که شکست نمی خوردید. من به روحانی رای دادم به عملکردش رای دادم. بهتره بس کنید به جای بقیه حرف زدن رو. هزار سال دیگه اینجوری پیروز نمی شید. خودتون رو تفکرتون رو عملکردتون رو اصلاح کنید. (4379083) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۴۳:۳۵
نظر شما محترمه. نظر بنده با مبتنی بر شاخص ها ذکر شده 4 ساله عملکرد دولت در بخش اقتصاد می باشد. می توانید به اطلاعات مرکز آمار رجوع کنید (4381647) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۳:۴۱
آقا چرا هنوز 2 روز نشده دوباره شروع کردید به آیه یاس خوندن؟

تورمی که در راه است؟ این یعنی چی؟

تنها راه حل منطقی برای برون رفت از شرایط تورم بالا با توجه به ظرفیت های کشور ما سیاست های انقباضی بود که انصافا تیم اقتصادی روحانی از پسش خوب بر اومد. بد نیست بدونید راه حل دوم رونق است که بسیار خطرناک بود و ونزویلا از اون فرمول استفاده کرد و نتیجش هم که بر همگان روشن است.

این سیاست های انقباضی مطمینا منجر به افزایش بیکاری و کاهش سرمایه گذاری و رکود میشود ولی برای یک مدت کوتاه. حتی آمریکا نیز اگر اشتباه نکنم در دهه 80 میلادی از این تز استفاده کرد و بعد از 3 سال از رکود خارج شد.

وضعیت بحرانی سال 92 چاره دیگری براش وجود نداشت. مثل یک بیمار سرطانی که بگوید شیمی درمانی نمیکنم چون داروی شیمی درمانی برای قسمت های سالم بدنم ضرر دارد. (4379157) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۴۱:۰۶
من به عنوان یک تحلیلگر اقتصاد فرهنگی مانند خیلی از اقتصاددانان نیاز به 4 سال سیاست های انقباضی رو توجیه پذیر نمی دونستیم چون سبب رکود می شود. (4381637) (alef-11)
 
زمانی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۶:۲۳
به نظر ما و خیلی از تحیلیگران اقتصادی سیاست های انتقباضی به مدت 4 سال هیچ توجیهی ندارد و این سیاست ها سبب صدمات جبران ناپذیری در بلند مدت به بنیه اقتصادی کشور می شود (4389947) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۲:۱۴
فاتح انتخابات حسن روحانی بود
قشنگ معلومه از الان داری خودتو آماده می کنی با حداکثر توانت روحانی رو بکوبی (4379233) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۸:۲۰
بله دیدیم که چه کسانی فقط برای تخریب آنده بودند و بجز تخریب هیچ برنامه ای نداشتند . (4379252) (alef-4)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۲۶:۵۳
انصاف داشته باش داداش (4379878) (alef-11)
 
سما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۹:۱۵
متاسفانه مانند بسیاری مواقع دیگر در طول تاریخ، مردم بین عقلانیت و ساده لوحی دومی را انتخاب کردند (4379293) (alef-11)
 
دانیال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۳۲:۳۲
توصیه به سایت محترم الف :
هنگامی که مطالب تحلیلی از افراد مختلف منتشر می کنید، امکان بحث و گفت و گو بین خوانندگان و نویسنده مطلب را فراحم نمایید تا خوانندگان بتوانند مطلب منتشر شده را در حضور و با پاسخ خود نویسنده نقد کنند (4379906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۴۵:۴۵
اما دولت جدید حسن روحانی دیگر وارث نابسامی دولت احمدی نژاد نیست، بلکه این بار وارث ضعف ها و ناکارامدی های دولت قبلی خود می باشد. ا

ما تا صد سال دیگه وارث نابسامانی دولت احمدی نژادیم شک نکن (4383434) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۰:۱۰:۵۵
من گفتم؟ من کی گفتم؟ آدم باید اشتباهکار باشه که این حرفها را زده باشه!
یادت نمیاد؟
جوابی که همه شنیدند و خود را به نشنیدن زدند
بروید ربنا گوش بدهید (4384658) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.