نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407817
گرفتاری جدید هیلاری کلینتون به خاطر فعالیت‌های همسرش
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
با انتشار محتوای ایمیل‌های هک‌شده ‌از سوی ویکی‌لیکس در باره ‌نقش بحث‌برانگیز بیل کلینتون در بنیاد غیرانتفاعی کلینتون‌ها، چگونگی فعالیت‌های "غیرقانونی" او برملا شد. هنوز تاثیر این امر بر کارزار انتخاباتی آمریکا مشخص نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه‌وله، سایت افشاگر ویکی‌لیکس، روز جمعه (۲۸ اکتبر) اسناد جدیدی درباره‌ بنیاد خیریه‌ بیل و هیلاری کلینتون منتشر کرد. این اسناد که گفته می‌شود جدیدا هک شده‌اند، نشان می‌دهند که بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، میلیون‌ها دلار به عنوان دستمزد برای فعالیت‌های مشاوره‌ای خود از بنیاد دریافت کرده است.

ظاهرا اسناد یاد شده بر اساس یادداشت‌های روزانه‌ "داگلاس بند" تنظیم شده که در سال ۲۰۱۱ در این نهاد غیرانتفاعی مشغول به کار بوده است. داگلاس بند می‌نویسد که بیل کلینتون با کمک کارمندان بنیاد، شخصا از منافع کمک‌های مالی برخی از پشتیبان‌های خیریه بهره‌مند ‌شده و هدایای بسیاری برای خود و خانواده‌اش دریافت ‌کرده است. در نوشته‌ داگلاس هم‌چنین آمده که در چارچوب روابط "غیرقانونی" کلیننتون برخی به او گفته‌اند که "اگر بیل کلینتون به فعالیت‌های خود ادامه دهد"، می‌تواند در آینده "روی انعقاد قراردادهایی به ارزش ۶۶ میلیون دلار" حساب کند.

داگلاس بند علاوه بر انجام وظایف خود در بنیاد، مسئول مدیریت "هدایای رسیده برای بیل کلینتون و خانواده‌اش و هم‌چنین سفرهای شخصی و تفریحی" او نیز بوده است. بند در یادداشت‌هایش از این خانواده‌ و کارمندان کلینتون به عنوان "بیل و شرکا" یاد می‌کند.

دونالد ترامپ، نامزد مقام ریاست‌ جمهوری آمریکا و رقیب کلینتون، افشاگری جدید ویکی‌لیکس را دستاویزی برای حمله به هیلاری کلینتون قرار داده است. هنوز نقش و تاثیر هیلاری کلینتون که در آن زمان در مقام وزیر امور خارجه‌ آمریکا فعالیت می‌کرده، در این "سوء‌استفاده‌ها" و به‌طورکلی تبادل هدایا و دریافت ‌دستمزدهای غیرقانونی از جانب بیل کلینتون، مشخص نشده است.

کارشناسان سیاسی می‌گویند، هر چند که بنیاد خیریه‌ کلینتون‌ها در سال‌های گذشته برای مبارزه با ایدز و فقر در جهان فعالیت‌های چشمگیری داشته، اما افشاگری‌های ویکی‌لیکس، "موقعیت هیلاری کلینتون را در رقابت‌های تبلیغاتی ضعیف می‌کند."
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+انتخابات آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۴:۰۳:۴۸
فاسد تر از این زن و شوهر وجود ندارد (3992692) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.