توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348922
۳۳ راس شیر از باغ‌وحش‌ نجات داده شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
بیش از دو جین «شیر» که از سیرک‌های کشورهای آمریکای جنوبی نجات داده شدند به ژوهانسبورگ منتقل می‌شوند.

به گزارش تسنیم؛ بیش از دو جین «شیر» از سیرک آمریکای جنوبی نجات داده شدند.

بر اساس این گزارش، سی‌و‌سه شیر از سیرک‌هایی در کشورهای پرو و کلمبیا نجات داده شدند تا بقیه زندگیشان را در پناهگاهی خصوصی در آفریقای جنوبی سپری کنند.

بزرگترین جابه‌جایی هوایی شیرها روز جمعه و طبق برنامه‌ریزی مدافعان بین‌المللی حقوق حیوانات سازمان داده شده است.

این گروه در لس‌آنجلس مستقر شده است و برای سالها با قانون‌گذاران این دو کشور آمریکایی جنوبی در رابطه با مسائل حقوقی این کار چانه‌زنی می‌کردند.

این گروه تلاش می‌کرد تا قانون‌گذاران این کشورها را ترغیب کند قانونی برای ممنوعیت استفاده از حیوانات وحشی در سیرک، جایی که آنها در شرایط وحشتناکی به سر می‌بردند، وضع کنند.

به گزارش ایندیپندنت این شیرها در اسارت رنج می‌بردند و برخی از آنها چنگال و پنجه‌هایشان را از دست داده بودند و دیگری یک چشمش را از دست داده بود و دیگری دندانش شکسته بود.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه اول این شیرها شامل ۹ قلاده می‌شود که از «بوگاتا» جمع‌آوری شده‌اند با یک هواپیمای باری «مک‌دانل داگلاس» به «لیما» می‌روند که آنجا قبل از رفتن به «ژوهانسبورگ»، ۲۴ قلاده شیر دیگر به آنها اضافه می‌شوند .

از آنجا این گربه‌های بزرگ از طریق زمینی به خانه جدید در پناهگاه «امویا»(Emoya) در استان «لیمپوپو»(Limpopo) حمل می‌شوند؛ جایی‌ که آنها از نرده‌های طبیعی بزرگ لذت خواهند برد.
 
کلمات کلیدی : باغ وحش، شیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.