توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484688
روش جاسوسی دولت مکزیک از روزنامه نگاران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۰
دولت مکزیک به ریاست «انریکه پنیا نیئتو» با استفاده از نرم افزار 'پگاسوس' که از رژیم صهیونیستی خریداری شده ، از روزنامه نگاران جاسوسی می‌ کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، این سیستم عامل اجازه دسترسی به تمامی محتویات و کاربرد های تلفن های همراه مورد نظر را می‌ دهد .
پگاسوس از سوی شرکت صهیونیستی ' ان اس او گروپ 1 ' ، توسعه یافته و فقط به دولت ها فروخته می‌ شود .کارکرد این نرم افزار چنین است:فردی که از وی می‌ خواهند جاسوسی کنند ، یک پیامک در تلفن خود دریافت می‌ کند تا بر روی یک خبر کلیک کند اما در واقع ، این فرد کاری که انجام می‌ دهد پذیرش نصب برنامه جاسوسی در تلفن همراهش است.

بر اساس این گزارش، این جاسوسی ها بین ژانویه 2015 و ژوییه 2016، از روزنامه نگارانی که به عنوان مدافعان حقوق بشر در مکزیک شناخته می‌ شدند، انجام گرفته است .

مرکز میگل آگوستین در دفاع از خوارز از موارد تحت تاثیر جاسوسی است.رئیس مرکز یادشده و چندین نفر دیگر که سمت های مهمی‌ داشتند، پیامک ویروس را هنگامی که در حال تحقیق در مورد ناپدید شدن اجباری 43دانشجوی آیوتزیناپا، کشتار تلاتلایا یا تحقیق موارد شکنجه جنسی‌ در آتنکو بودند، دریافت کردند .
برای رسانه خبری 'آریستگی نوتیسیاس' مکزیک که 50 تلاش آلودگی ویروسی پگاسوس دریافت کرد، این روند هنگامی رخ داد که در حال تحقیق از پنیا نیئتو به دلیل تنش منافعی کاخ سفید بودند. همچنین روند یادشده برای چندین روزنامه نگار در حال تحقیق از فساد مالی‌ و مصونیت ها از مجازات سیاستمداران بوجود آمد.

سازمان ها و افراد تحت تاثیر از این رویدادها شکایت کرده و آن را نقض حقوق بشر نامیده ا‌ند و درخواست کردند که یک تحقیق همه جانبه، جدی و بی‌ طرفانه در مورد جاسوسی ها انجام و عاملان آن مجازات شوند .
 
کلمات کلیدی : جاسوسی ، مکزیک ،روزنامه نگاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.