نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404370
تبرئه متهم از تعرض و قتل پسر تنها در خانه اش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
 مردي كه متهم است پسري جوان را به قصد برقراري ارتباط نامشروع به قتل رسانده است به دليل عدم وجود مدارك كافي و مستند مبني بر ارتكاب جرم، از سوي قضات دادگاه كيفري استان تهران تبرئه و در آستانه آزادي قرار گرفت.

به گزارش اعتماد،اين در حالي است كه او پيش از اين در دادگاه بدوي به قصاص نفس محكوم شده بود اما با نقض اين حكم در ديوان عالي كشور، پرونده‌اش در دور رسيدگي مجدد قرار گرفت. 28 آبان 92 پليس پايتخت از مرگ مشكوك پسري جوان در خانه‌اش در جنوب شرق تهران باخبر شد.

با حضور ماموران مشخص شد پسري 26 ساله در حالي كه برهنه است به قتل رسيده و خواهرش نخستين كسي است كه با جسد او روبه‌رو شده است. او به كارآگاهان گفت: «او ظهر روز حادثه  به من زنگ زد و با صداي خيلي ناراحتي گفت يكي از دوستانش در خانه است و پرسيد كجايم. گفتم سر كارم اما چون سرم خيلي شلوغ بود، سريع حرفم را تمام كردم. دو ساعت بعد، به نزديكي‌هاي خانه كه رسيدم ديدم برق‌ها خاموش است و در ورودي باز مانده. مي‌خواستم وارد خانه شوم كه ديدم كفش‌هاي حسين به اطراف افتاده. از نور ضعيفي كه هال را روشن كرده بود، متوجه بدن برهنه برادرم كه روي زمين افتاده و كف از دهانش بيرون ريخته بود، شدم. آنقدر بلند جيغ كشيدم كه همسايه‌ها سريع آمدند» به گفته مامور پزشكي قانوني، مقتول دقايقي پيش در يك درگيري كشته شده بود. وسايل مربوط به ارتباط جنسي نيز كه در كنار او افتاده بود، فرضيه وقوع قتل در يك ارتباط غيراخلاقي را پررنگ مي‌كرد. پرينت تماس‌هاي مقتول نيز نشان مي‌داد كه او پيش از قتل، 4 بار با شماره‌اي ناشناس تماس گرفته است. صاحب خط پس از مدتي دستگير شد و به ماموران گفت: «من سيم كارتم را مدتي پيش به برادرزنم، احمد داده بودم و هيچ خبري از ماجرا ندارم. او در كار خريد و فروش كفش است.»

با كسب اين سرنخ، دستگيري احمد به شماره افتاد اما سرانجام او پس از سه ماه، خودش را به پليس تسليم كرد. متهم 32 ساله در بازجويي‌ها تعرض و قتل را رد كرد و گفت: «آن روز از سلماس به تهران آمده بودم تا كفش بفروشم. براي رفتن به خيابان فردوسي سوار مترو شدم. آنجا   مقتول  به من نزديك شد و گفت آشنايان زيادي در كار كفش دارد و مي‌تواند به من كمك كند. شماره همراهم را گرفت. چند دقيقه بعد از مترو كه بيرون آمدم با من تماس گرفت و پيشنهاد غيراخلاقي داد. من هم گوشي را قطع كردم و پس از سر زدن به چند مغازه، دو روز بعد به سلماس برگشتم.» ادعاي متهم در حالي بود كه به گفته پليس، گوشي او در شعاع 500 متري محل وقوع قتل (خانه مقتول) رديابي شده و در زمان حادثه نيز با سيم كارت مقتول يكجا بوده است. دادستاني با استناد به اين مدرك، كيفرخواست پرونده را صادر كرد و براي رسيدگي به شعبه دهم دادگاه كيفري استان تهران فرستاد. متهم كه در اين شعبه با درخواست قصاص از سوي اولياي دم روبه‌رو شده بود بار ديگر خود را بي‌گناه دانست و گفت: «من اصلا مقتول را نمي‌شناسم و نخستين‌بار هم در همان بازجويي‌ها از كشته شدن او باخبر شدم. روز حادثه وقتي به من زنگ زد و پيشنهاد غيراخلاقي داد، گوشي را قطع كردم. »

با اين وجود قضات دادگاه او را بنا به مدارك موجود خصوصا رديابي پليس آگاهي از گوشي‌اش به قصاص نفس محكوم كردند. اين حكم با اعتراض متهم به ديوان عالي كشور فرستاده و در آنجا با اين دليل كه براساس حدس و گمان صادر شده، نقض و براي رسيدگي مجدد به شعبه چهارم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي عبداللهي فرستاده شد.

روز گذشته، در ابتداي جلسه رسيدگي به پرونده در اين شعبه پدر مقتول با رد ادعاي غيراخلاقي متهم، بار ديگر تقاضاي قصاص كرد. سپس متهم با انكار دوباره قتل گفت: «در اين سه سالي كه در زندان هستم مدام آرزو كردم كه قاتل اصلي پيدا شود. مقتول آن روز پيشنهاد غيراخلاقي داد. گفتم اهل اين حرف‌ها نيستم و گوشي را قطع كردم. من بچه شهرستاني هستم و ترسيده بودم. وقتي دنبال خريد كفش بودم، مدام پشت سرم را نگاه مي‌كردم كه نكند دنبالم باشد. »

ادعاي ترسيدن از مقتول در حالي است كه متهم دو فقره سابقه نزاع و ضرب و جرح دارد و به گفته خودش براي خريد و فروش كفش بارها به خارج از كشور سفر كرده است. او درباره مدرك اصلي پليس براي انتساب اتهام قتل به او (رديابي گوشي) نيز مدعي اشتباه دكل‌هاي مخابراتي شد تا نوبت به وكيلش برسد. او نيز بر احتمال خطاي دكل‌هاي مخابراتي در محاسبات حضور متهم در محل قتل تاكيد كرد و گفت: «در دو جاي پرونده دكل‌ها مختصات اشتباهي داده‌اند كه مستنداتش در پرونده موجود است. موكل من در زمان قتل در ترمينال غرب بوده و نمي‌تواند مرتكب جنايت شده باشد.»  در پايان دادگاه، قضات متهم را به دليل نبود مدارك مستند از قتل تبرئه كردند. مرد 32 ساله به زودي آزاد مي‌شود.
 
کلمات کلیدی : متهم ، تعرض ،قتل
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۰:۳۲:۱۶
همیشه مقتولان می خواهند قاتل ها را بکشند یا تقاضا می کنند بدست قاتل شته شوند یا به آنها تجاوز شود! همیشه قاتلان ترئه می شوند یا بخشوده می شوند با این اوصاف از افزایش نرخ قتل باید تعجب کرد؟! (3980340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۲:۴۳:۴۶
باسمه تعالی
متهم گفته بعد از بیرون آمدن از مترو به خیابان فردوسی رفته. و دو روز بعد به شهرستان رفته. پس چطور در زمان قتل به گفته وکیل متهم در ترمینال بوده. اگر متهم در محل وقوع قتل حضور داشته احتمالا اثر انگشت یا مو یا … متهم باید پیدا بشه. (3981090) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.