توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503541
فرستاده سازمان ملل: فرصت‌ها برای صلح در یمن یک به یک از دست می‌روند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
فرستاده سازمان ملل به یمن اعلام کرد که طرف‌های درگیر در یمن فرصت‌ها برای حل سیاسی بحران را یکی پس از دیگری از دست می‌دهند و تجار جنگ نیز خواهان صلح نیستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در جلسه شورای امنیت گفت: کسانی که خواهان صلح هستند دنبال توجیه و بهانه نیستند بلکه راهکار می‌آفرینند من این را پنهان نمی‌کنم که تعدادی از تجار جنگ در یمن دنبال صلح نیستند.

وی تأکید کرد: مسیر یمن به سمت صلح واضح است و پیشنهادهای عملی برای جلو رفتن آماده است؛ پیشنهادهایی که به تحقق نتایج چشمگیر و اعتمادسازی بین گروه‌ها می‌انجامد.

الشیخ احمد گفت: حمایت بین‌المللی از حل کامل بحران یمن و تلاش‌های سازمان ملل از بین نرفته و باید تدابیر فوری برای مشخص کردن روند ارائه کمک‌های انسانی و ممانعت از افتادن کشور به پرتگاه و شیوع بیماری‌ها و بحران‌های دیگر اتخاذ شود.

وی از طرف‌های درگیر خواست تدابیری را که به حفظ نهادهای حیاتی کشور منجر می‌شود اتخاد کنند و به تأمین کمک‌های انسانی و پرداخت حقوق کارمندان دولت و کاهش قاچاق سلاح کمک کنند.

الشیخ احمد گفت: هدف از پیشنهادات مطرح شده تضمین ادامه فعالیت بندر الحدیده به عنوان شریان اصلی اقتصاد یمن است.
 
کلمات کلیدی : جنایات آل سعود + عربستان + یمن + سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.