توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420633
گامی به سوی ساخت پالایشگاه در برزیل توسط ایرانی‌ها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
علی طیب نیا در دیدار با وزیر انرژی و معادن برزیل بر گسترش روابط تجاری دو کشور در حوزه فنی و مهندسی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی طیب نیا امروز ١٤ آذر در دیدار با «فرناندو بزها کولیو فیلیو» وزیر انرژی و معادن برزیل اظهار کرد: در حال حاضر تجارت دو کشور ایران و برزیل در حوزه محصولات کشاورزی و دامی است و می‌توانیم روابطمان را در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی گسترش دهیم. اقتصاد ایران و برزیل مکمل هم هستند و قابلیت‌هایی که در دو کشور وجود دارد زمینه را برای گسترش فعالیت‌ها فراهم می‌کند.

طیب نیا گفت: شرکت‌های ایرانی و برزیلی می توانند در زمینه‌هایی که می‌توانند پروژه مشترک تعریف کنند از جمله در حوزه نفت و گاز زمینه فعالیت برای تجارت نفت و گاز، ساخت پالایشگاه و مجتمع های پتروشیمی بسیار بالاست.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: پروژه ساخت پالایشگاه «مارایان» می تواند نقطه شروعی برای همکاریهای بیشتر دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه اراده جدی مسوولان ایرانی گسترش همکاری ها با برزیل است تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب و همچنین رئیس جمهور تاکید دارند که باید روابط خودمان را با آمریکای لاتین توسعه بدهیم.

طیب نیا برزیل را یکی از مهمترین کشورهای آمریکای لاتین خواند و افزود: یک علاقه مندی جدی از سوی ایران برای توسعه روابط با برزیل وجود دارد.

در ادامه این دیدار «فرناندو بزها کولیو فیلیو» وزیر انرژی و معادن برزیل، نیز با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: یکی از مشکلات ما در روابط دو کشور، مشکلات بانکی ایران و برزیل می باشد که باید هرچه سریعتر حل و فصل شود و من امیدوارم تا در سفر بعدی که به تهران خواهم داشت دیگر مشکلی در مبادلات بانکی نداشته باشیم. در جلسه‌ای فنی که امروز بین دو طرف ایرانی و برزیلی برگزار می شود در خصوص ساخت پالایشگاه «مارایان» مذاکراتی صورت می گیرد تا هر چه سریعتر عملیات اجرایی آن محقق شود.

وزیر انرژی و معادن برزیل همچنین تاکید کرد: مستقل از پروژه ساخت پالایشگاه در برزیل توسط ایرانی‌ها، باید تلاش کنیم علاقه‌مندی تجار برزیلی را نسبت به توسعه روابط تجاری با ایران افزایش دهیم.
 
کلمات کلیدی : ساخت پالایشگاه+برزیل+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.