توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417142
با مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا صادرات میلیارد‌ها دلار هواپیما و دیگر تجهیزات به ایران میسر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰
مقام ارشد برزیلی از رفع تحریم‌ها علیه شرکت‌ها و بانک‌های این کشور در تراکنش‌های مالی گسترده با ایران خبر داد.

به گزارش فارس، یک مقام ارشد برزیل امروز چهارشنبه اعلام کرد که وزارت خزانه داری آمریکا به بانک‌های برزیلی اطمینان خاطر داده که بدون نگرانی از تحریم‌ها می‌توانند مسیر صادرات میلیاردها دلار هواپیما، اتوبوس و دیگر تجهیزات را با ایران میسر کنند.

به گزارش «رویترز»، «رودریگو آزردو» دیپلمات ارشد برزیلی گفت، تحریم بر نهاد‌های غیر آمریکایی فعال در تجارت با ایران از ژانویه گذشته همگام با توافق اتمی برچیده شدند اما بانک‌های برزیلی کماکان نگران پیامدهای آن بودند.

براساس این گزارش، انتظار می‌رود که بعد از توضیحات هفته گذشته مقام‌های وزارت خزانه داری آمریکا به مدیران بزرگترین بانک‌های برزیلی در سائو پائولو، آن‌ها بتوانند با دلار یا با دیگر ارزها - مشروط به عدم ورود به سیستم مالی آمریکا و همچنین عدم تعامل با شرکت‌های موجود در لیست سیاه - با بانک‌های ایران تراکنش مالی داشته باشند.

مقام برزیلی همچنین اظهار داشت: «دولت آمریکا احساس می‌کند تقریبا موظف به بروز رسانی شرکایش در زمینه تحریم‌های ایران است. آن‌ها می‌خواهند به ایران نشان دهند که این کشور می‌تواند بیش از حد از توافق هسته‌ای بهره مند شود.»
 
کلمات کلیدی : خرید هواپیما+برزیل+ایران+آمریکا+رفع تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.