توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504667
کشته شدن بیش از ۱۷۰ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه طی یک هفته
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
یک گروه ناظر جنگ اعلام کرد طی هفته گذشته بیش از ۱۷۰ غیرنظامی در حملات ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا در شهر رقه کشته شدند؛ آماری که بیانگر یک افزایش شدید در تعداد تلفات از زمان آغاز حملات در رقه برای نابودی شبه‌نظامیان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا اعلام کرد: حملات به اهداف شبه‌نظامی به صورت مرتب صورت گرفته و این مساله برای ارزیابی به تیم‌هایشان ارجاع شده است.

گروه ناظر دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس گفت: روز دوشنبه در جریان حملات به ساختمان‌هایی که خانواده‌ها در آن پناه گرفته بودند دست‌کم ۴۲ تن از جمله ۱۹ کودک و ۱۲ زن کشته شدند.

این گروه افزود: این بزرگترین تلفات روزانه از اواخر ژوئن است که نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری آمریکا پس از انجام عملیات محاصره داعش در داخل این شهر حملات خود را آغاز کردند.

ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا مدعی است که "بسیار" مراقب است که در جریان بمباران داعش در سوریه و عراق از وقوع تلفات غیرنظامی اجتناب کنند.

پنتاگون در بیانیه‌ای تاکید کرد: "ائتلاف ضد داعش به جان انسان‌ها احترام می‌گذارد و ضمن حفظ جان غیرنظامیان به نیروهای ائتلافی در تلاش‌هایشان برای آزادسازی سرزمین‌هایشان از چنگال داعش کمک می‌کند. هدف ما همیشه این بوده که هیچ تلفات غیرنظامی نداشته باشیم."

این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد بمب‌هایی که روز دوشنبه رقه را هدف گرفت در نزدیکی یک مجتمع مسکونی برخورد کرد که روز گذشته نیز بمباران شده بود و در جریان آن دست‌کم ۲۷ غیرنظامی از جمله هفت کودک کشته شده بودند.

ساکنین سابق رقه که با بستگانشان در این شهر در ارتباط هستند می‌گویند هنوز تعداد زیادی جسد زیر خرابه‌ها قرار دارند.

گروهی از فعالان موسوم به "سلاخی رقه در سکوت" گفت: اسنادی دارد که نشان می‌دهد از آغاز حملات رقه در ژوئن دست‌کم ۹۴۶ غیرنظامی کشته شده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید در ماه‌های اخیر دست‌کم ۲۰۰ هزار تن از رقه فرار کردند و ۲۰ هزار غیرنظامی همچنان در داخل این شهر گیر افتاده‌اند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + ائتلاف آمریکا + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.