توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413155
مرضیه حدیدچی (دباغ) اولین فرمانده سپاه همدان در بستر بیماری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴
مرضیه حدیدچی(دباغ) اولین فرمانده زن سپاه کشور و همدان به علت بیماری قلبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء تهران بستری است

به گزارش خبر آنلاین؛ مرضیه حدید‌چی ‌(دباغ) از زنان مبارز دوران ستم‌شاهی و اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور از 2 روز گذشته به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء تهران بستری است.

مرضیه حدیدچی، که فعالیت‌های سیاسی خود را از سال 1346 با پخش و توزیع اعلامیه آغاز کرده بود، ‌در سال 1353 توسط ساواک دستگیر و به همراه دختر نوجوانش رضوانه به زندان افتاد و شدیدترین شکنجه‌ها را متحمل شد.

وی پس از انقلاب اسلامی یکی از مؤسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و به عنوان اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور مسئولیت سپاه همدان را برعهده گرفت.

مسئولیت بسیج خواهران کل کشور، نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه دوره‌، فرماندهی سپاه همدان، استاد دانشگاه علم و صنعت، استاد مدرسه عالی شهید مطهری، قائم مقام جمعیت زنان جمهوری اسلامی از جمله مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی مرضیه دباغ است.

دباغ در دی ماه سال 1367 به عنوان عضوی از نمایندگان اعزامی امام خمینی(‌ره‌) برای ابلاغ پیام ایشان به گورباچف رهبر سابق شوروی به این کشور سفر کرده بود.
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۸:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۰:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۲ ۱۳:۰۲
 
۱۳۹۴/۰۷/۲۶ ۰۲:۰۶
 
۱۳۹۴/۰۶/۱۰ ۱۰:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : مرضیه حدیدچی + سپاه پاسداران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.