توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387173
حرف‌های حرفه‌ای کی‌روش در نشست خبری بازی ایران – قطر
بخش ورزشی الف، ۱۰ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹
کارلوس کی‌روش تیم‌ملی قطر را حریفی خیلی محترم برای ایران می‌داند.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قبل از بازی با قطر گفت تیم ملی با هواداران پرشورش وارد کارنوال بزرگ صعود به جام جهانی می شود. او این را گفت و از همه هواداران خواست بیایند و برای تیم ملی کشورشان سنگ تمام بگذارند. کارلوس این بار کمی درباره قطر با طمانینه بیشتری واژه هایش را ادا کرد و آنها را حریفی محترم نامید که نوع انتخاب بازیکنان شان کاملا به خودشان و سیاستگذاری های شان مرتبط است.

سرمربی تیم ملی در آغاز حرف هایش گفت:« پیش از هرچیز باید به تقدیر و شانسی که در پیش رو داریم اشاره کنم. فردا آغاز راه برای تیم ملی ایران خواهد بود.مطمئنا راه سختی پیش روی داریم. قطر، سوریه، کره، ازبکستان، چین و ایران بازی‌های سختی خواهند داشت. امیدوار هستیم در مسیر پیش رو یکی از جایگاه هایی که متعلق به تیم های صعود کننده هست را کسب کنیم. هدف و آرزوی ما این است که در جام جهانی حاضر باشیم.»

سرمربی تیم ملی گفت:« قطر هم یکی از نامزدهای صعود به جام جهانی است. کارهای بسیار بزرگ و خوب را انجام داده است. آن ها سرمایه گذاری کرده اند تا به هدف مشترک‌مان یعنی صعود به جام جهانی دست یابند. با این حال امیدوارم هستیم فردا با حضور هواداران پیروز شویم.»

کی روش درباره صحبت های سرمربی تیم ملی قطر که گفته قطر به او و بازیکنانش شانس حضور در جام جهانی را داد، همانطور که ایران به کی روش این شانس را داده است، گفت:« در درجه اول باید مطلبی را خیلی شفاف بازگو کنم. صحبت های گذشته من ربطی به این مسائل ندارد. اگر شخصی توانایی گوش دادن به مسائل را ندارد باید بگویم من برای سرمربی گری ایران استخدام شده ام. بیایید درباره بازی صحبت کنیم که مهم ترین مسئله است. در درجه اول بگویم که هیچ تیمی در جهان نمی تواند خودش را برنده بازی بداند. کارهای گذشته برای گذشته است. ارزش ما به نتیجه بازی های آینده است. ارزش تمام تیم ها به بازی های آخرشان است نه سال های خیلی دور.در درجه دوم ما با کمال احترام به مصاف تیم ملی قطر می رویم. می‌دانم آمده سازی خوبی داشته اند. مدت‌هاست حریف ما در اردو است. سیاست های خاصی باری بازیکنان اتخاذ کرده اند که به ما ربطی ندارد. ما باید سیاست ها و دستاورد های خودمان را داشته باشیم. اقدمات تیم ملی قطر ارتباطی به ما ندارد. مطلبی که ما راجع به قطر می دانیم این هست که آماده سازی خوبی داشتند. بازیکنان و مربیان خوبی دارند. کاری که باید انجام دهیم این است که در زمین خوب بازی کنیم و بجنگیم و نتیجه خوبی را به دست بیاوریم.مقابل تیمی بازی می کنیم که سعی می کنند دقیقا مانند ما در جام جهانی حاضر شوند. آن ها جام جهانی را به آسیا آورده اند. باید از کارها و سرمایه گذاری آن ها قدردانی کرد. نه تنها استحقاق احترام ما را دارند باید از کارهایشان هم تقدیر کنیم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره وضعیت بازیکنان تیم ملی در آستانه دیدار با تیم ملی قطر و نقاط قوت ایران مقابل قطر گفت:«آخرین خبری که می توانم بدهم این است که بی شک همه بازیکنان در سلامت کامل هستند. آماده و با اشتیاق هستند که مقابل قطر بازی کنند. دیشب درباره اتخاذ ترکیب سر درد داشتم و در آخر به وسیله دارو استراحت کردم. ۲۵ بازیکن آماده داریم. ۲۵ بازیکنی که سراسر اشتیاق و تعهد هستند . به همین خاطر مجبور شدم دارو مصرف کنم تا از سر دردم کاسته شود.بازیکنان من ثابت کردند با نگرش مناسب و انگیزه لازم وقتی وارد زمین شوند در آن لحظه می‌توانند عشق و اقعی خود را نشان بدهند و فردا هم همین کار را می کنند.»
 
کلمات کلیدی : تیم ملی ایران+تیم ملی قطر+انتخابی جام جهانی+کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.