نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406838
سرلشکر جعفری: سپاه قدرتمندترین نیروی مسلح منطقه است/ تمام برنامه‌های دشمن را در منطقه خنثی کرده‌ایم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر خنثی شدن تمام برنامه‌‌های دشمن در منطقه، گفت: نیروی دریایی سپاه در زمان جنگ و در صحنه‌ی نبرد با آمریکا متولد شد.

به گزارش تسنیم،‌ سرلشکر محمدعلی جعفری  فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم افتتاحیه نخستین دوره تحصیلی دانشجویان دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع)، یاد تمام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.

وی با گرامیداشت یاد امام (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز وظیفه مهم و خطیری به عهده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شده و باید تلاش کند این دانشگاه به عنوان دانشگاه نمونه معرفی شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تاسیس نیروی دریایی سپاه گفت: نیروی دریایی سپاه در  زمان جنگ و در صحنه‌ی نبرد با آمریکا متولد شد و پس از دوران دفاع مقدس در صحنه نبرد دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز حضور فعال داشته است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه به دلیل حساسیت بالای منطقه خلیج فارس تهدیدهای دشمن را مد نظر داشته است، یادآور شد: این امر موجب شده تا این نیرو همواره عملیاتی باشد.

وی گفت: خطوط دفاعی نازعات و دفاع از جزایر در خلیج فارس و همچنین تربیت نیروهای جهادی و تکاوری زمینه را برای ساخته شدن نیروها در نیروی دریایی سپاه را فراهم کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه نیروی قدرتمند دفاعی، اعتقادی  برای حفظ انقلاب اسلامی، کشور و منطقه به شمار می‌رود ،افزود: با  گذشت 37 سال از تأسیس سپاه، امروز سپاه قدرتمندتر و مجرب تر با کوله باری از تجارب گرانسنگ دفاعی هم اکنون قدرت‌مند ترین نیروی مسلح منطقه است و عامل معنویت، ایمان و روحیه شهادت طلبی و انگیزه دفاع، رزم و جهاد از مهم ترین شاخصه‌های آن به شمار می رود.

وی با تصریح بر اینکه تنها انتظار خداوند از مومنان واقعی یاری کردن دین خدا است، خاطرنشان کرد: لباس مقدس پاسداری لباس دفاع از دین و پاسداری از اسلام عزیز است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: تفاوت سپاه با سایر نیروهای مسلح و نیروهای نظامی در مأموریت حفظ انقلاب اسلامی برابر با اصل 150 قانون اساسی است که این مأموریت نه تنها در نبرد مسلحانه بلکه در تمامی عرصه‌های ضدانقلاب تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه‌های تربیتی و آموزشی باید در گام نخست به وظیفه خطیر جنگ نرم توجه شود، گفت: تفاوت سپاه با دیگر نیروها ماموریت حفظ انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری مقابله با تمام تهدیدها علیه انقلاب اسلامی را وظایف و تکلیف سپاه دانست و یادآور شد: این امر وظایف ما را مضاعف می‌کند. فردی که برای حفظ انقلاب اسلامی وارد سپاه می‌شود باید با تمام ابعاد این ماموریت آشنا شود و بداند این وظیفه سنگین است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه دشمنان عزم خود را برای مقابله با پیشرفت انقلاب اسلامی جزم کردند، اظهار کرد: خداوند مدافع انقلاب بوده و تاکنون تمام توطئه‌ها خنثی شده است.

وی با بیان اینکه یکپارچگی برای حفظ انقلاب در تمام مسؤولانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند، وجود دارد، تأکید کرد: تا زمانی که نیروهای انقلاب،بسیج مردمی و مسئولین دل در گرو انقلاب دارند و یکپارچه به حفظ انقلاب می‌اندیشند، بی‌تردید لطف خداوند مستدام و این انقلاب ادامه خواهد داشت.در منطقه تمام برنامه‌های دشمنان خنثی شده و موفقیت با انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی است.توسعه شعاع  میدانی انقلاب و برد نفوذ آن در منطقه، به برکت خون شهیدان و حرکت در مسیر انقلاب است.

فرمانده کل سپاه شعار و محور اصلی انقلاب اسلامی را مقابله با نظام سلطه و استکبار جهانی دانست و متذکر شد: تاکنون این تکلیف الهی نصیب انقلاب اسلامی شده و با درایت مقام معظم رهبری تا ظهور امام عصر(عج) ادامه پیدا می‌کند. پاسداران باید به وظایف خود در بخش‌های مختلف آشنایی داشته باشند و این توانمندی تخصصی برای سپاه ایجاد شده است. توان امروز سپاه با دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست و با اطمینان می‌توان گفت به فضل الهی توان دفاعی امروز حداقل ده برابر سال آخر جنگ است.

به گفته وی، در بخش‌های موشکی، پهپاد، نیروی زمینی و دریایی و سپاه‌های استانی که در مقابل تهدید نرم تلاش می‌کنند به صورت یکپارچه با محوریت معنویت، اعتقادها و باورهای دینی، پیشرفت حاصل شده است.

فرمانده کل سپاه توجه به موضوع تربیت را ضروری دانست و گفت: تربیت و تقویت ابعاد معنوی مقدم بر آموزش ابعاد تخصصی است و عامل موفقیت اصلی سپاه همین معنویت، بصیرت و انقلاب گری پاسداران است.

وی با اشاره به اینکه افتخار ما به مبارزه، جهاد و دفاع از انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: هر قدر این زمینه را در خود بیشتر فراهم کنیم خداوند مسیر را به ما نشان می‌دهد و توفیق و موفقیت را نصیب ما می‌کند.با وجود دشمنان تاکنون توفیق الهی در تمام عرصه‌ها به ویژه عرصه‌های امنیتی و دفاعی نصیب ما شده است.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۲۲:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۱۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۱۰:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۳۰ ۱۸:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۱۰:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۲۱:۲۲
 
۱۳۹۴/۰۶/۱۰ ۱۰:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : سرلشکر جعفری، سپاه
 
احسان
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۷:۱۱:۰۶
من شاید با خیلی از برنامه های سپاه مشکل داشته باشم، اما خدایی همیشه شما را برای این امنیت دعا میکنم. (3989331) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.