نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494525
گرمای شدید در راه است/ منتظر خاموشی باشیم؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
تسنیم نوشت:معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت:طبق اعلام سازمان هواشناسی طی روزهای آینده بار دیگر شاهد افزایش دما، بویژه در استان های جنوبی و ‏گرمسیر کشور خواهیم بود.نیروگاههای ما در آماده باش کامل هستند اما اگر از پیک مصرف فراتر روند نیروگاهها با ضعف مواجه می شود.

محمدرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع ‏شرکت توانیر گفت :‏ یکی از علل افزایش مصرف برق در کشور، ورود بی‌رویه لوازم سرمایشی پر مصرف به کشور است و سهم این ‏وسایل در افزایش مصرف برق کشور بسیار است و باید از ورود این لوازم به کشور جلوگیری شود.

‏وی افزود: در صورت تداوم رشد مصرف برق، صنعت برق با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد و با ادامه این ‏روند،مشکلات عدیده ای در انتظار صنعت برق کشور است.

‏حقی فام گفت : در سال جاری هم 18 درصد خاموشی ناشی از کسر تولید برق در کشور داشتیم و در این میان نقش وسایل غیر استاندارد بسیار مهم است که در دو استان تهران و آذربایجان استفاده شدند و صنعت برق کشور را درگیر کردند.اینها افزایش بار را به ما تحمیل کردند و ما موارد را منتقل کردیم و انتظار پیگیری داریم.

معاون هماهنگی توزیع ‏شرکت توانیر گفت :مصرف انرژی ما 4.5 برابر دنیاست و این بسیار نگران کننده است ما 14 برابر ژاپن انرژی مصرف می کنیم و 33درصد از مصرف کشور در بخش خانگی است. شاخص شدت انرژی هرچه بالاتر باشد یعنی ما استفاده مطلوبی از انرژی نداشته ایم .

‏وی ادامه داد: طبق اعلام سازمان هواشناسی قرار است طی روزهای آینده بار دیگر شاهد افزایش دما، بویژه در استان های جنوبی و ‏گرمسیر کشور باشیم. نیروگاههای ما در آماده باش کامل هستند اما اگر از پیک مصرف فراتر روند نیروگاهها با ضعف مواجه می شوند .در 14 تیر با پیک مصرف ما چیزی حدود 400 مگاوات خاموشی در استانهای مختلف داشتیم که میانگین یک ربع تا دوساعت خاموشی بود.

‏وی یادآوری کرد: معاون برق و انرژی وزارت نیرو روز گذشته اعلام کرد، چنان که بنا باشد در سال آینده نیز شاهد چنین رشدی در ‏مصرف برق باشیم می بایست بیش از 20 هزار میلیارد تومان جهت تأمین چنین مصرفی در صنعت برق سرمایه ‏گذاری کرد.

‏حقی فام گفت : یکی از راهکارهای تقویت صنعت برق کشور و افزایش تولید برق، سرمایه گذاری در بخش انرژی های نو، بویژه ‏انرژی خورشیدی، است و در این بخش نیز سرمایه ‏گذاریهایی انجام گرفته و پتانسیل و ظرفیت کشور در این بخش موجود است.

حقی فام گفت : پیک ما 2 بعد از ظهر است و درخواست ما از مردم این است در ساعات پیک مصرف تا حد ممکن صرفه جویی کنندو از استفاده وسایل پر مصرف خودداری کنند.
 
کلمات کلیدی : گرمای شدید،خاموشی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۷:۱۹:۴۸
وزیر نیرو گفته بود ما کمبود تولید نداریم!اینجا گفته 18 درصد کسر تولید داریم !کدوم درسته؟ (4484769) (alef-2)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۰:۴۰:۴۸
مگر تولید برق با نیروی انسانی صورت می‌گیرد؟ شما فکر کردی کارمندها روی دوچرخه نشستند پا می‌زنند تا برق تولید شود؟

ساخت نیروگاه نیاز به سرمایه دارد که کم است. در ضمن چون برق را به قیمت واقعی نمی‌فروشند هر چه بیشتر تولید شود به ضرر مملکت است. (4484999) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۷:۲۲:۲۸
گفته هر جفتشون درست هست.وزیر در حالت عادی گفتند کمبود برق نداریم .اما وقتی تو هر مغزه وهر اپارتمانی یک کولر اسپیلت روشن هست یعنی حدود 2000وات برق داره مصرف میشه.در صورتی که یک کولر ابی یک سوم این مقدار مصرف میکنه.
وقتی از بانه انواع کولرهای گازی پرمصرف وارزان وارد کشور میشه نتیجه میشه همین.
جالبه الان تو خانه های نوساز هم سرمایش شده اسپیلت دیگه خبری از کولر ابی نیست . (4485427) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۱:۵۹
مگه ما انرژی هسته ای ندارم پس سهم تولید برقش کجاست . (4485317) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۸:۴۳:۲۲
از 70 هزار مگاوات برق توليدي كشور ، نيروگاه بوشهر فقط يكهزار مگاوات آن را توليد ميكند كه 100 مگاوات آن را هم خودش مصرف ميكند. (4485486) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۷:۵۵:۱۷
اگر برق از ساعت 1 تا 7 صبح مجانی باشد (4485455) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.