توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443026
تأیید حکم انحلال جمعیت الوفاق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
دادگاه تجدیدنظر بحرین درخواست فرجام‌خواهی جمعیت الوفاق، حزب اصلی مخالف حکومت آل‌خلیفه، را نپذیرفت و حکم انحلال این حزب را تأیید کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی ؛ یک منبع قضایی دوشنبه اعلام کرد دادگاه بحرین با «درخواست تجدیدنظر در حکم انحلال الوفاق و مصادرۀ اموال این حزب» مخالفت کرده است.

جمعیت الوفاق که به برانگیختن خشونت، تشویق به برگزاری تظاهرات و حمایت از «تروریسم» متهم شده بود، سه ماه پیش درخواست تجدیدنظر در حکم کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری بین‌المللی به شدت از حکم دادگاه استیناف بحرین انتقاد کرده‌اند.

 دادگاه عالی بحرین 27 تیر جمعیت الوفاق، بزرگترین گروه شیعی مخالف در این کشور، را منحل و دستور مصادرۀ اموال آن را صادر کرد. بنا بر حکم دادگاه، اموال و دارایی‌های مصادره‌شدۀ الوفاق باید به خزانۀ دولتی منتقل شود.

الوفاق در سال 2001 از سوی شیعیان بحرین تأسیس شد. این جمعیت توانست تمام ۱۸ کرسی مجلس بحرین را که به شیعیان اختصاص داده شده بود در سال 2010 به دست آورد ولی نمایندگان این حزب در اعتراض به سرکوب تظاهرات‌ها در سال 2011 به صورت گروهی استعفا دادند.

شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق، نیز که به اتهام‌های مشابه به چهار سال حبس محکوم شده بود بعد از رأی دادگاه تجدیدنظر در تاریخ 10 خرداد 1395، حکم زندانش از چهار سال به 9 سال افزایش یافت.

 بحرین از بهمن سال 1389 صحنۀ برگزاری اعتراض‌های مردم علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و همچنین روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم منامه مواجه شده است.

در جریان این اعتراض‌ها ده‌ها تن از معترضان کشته و شمار بسیاری از آنان روانۀ زندان شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : بحرین+جمعیت الوفاق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.