توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476192
"کویت" بین دوحه و ریاض میانجی‌گری می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
وزارت امور خارجه کویت از آمادگی خود برای میانجی گری میان قطر و عربستان با هدف پایان دادن به بحران سیاسی در روابط اعضای شورای همکاری خلیج فارس خبر داد و هیاتی را به ریاست وزیر امور خارجه به دوحه اعزام کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از نشریه القبس، شیخ صباج الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت به این منظور مذاکراتی را با شیخ تمیم بن حمد ال ثانی امیر قطر انجام داد.

همچنین خالد جارالله قائم مقام وزار امور خارجه کویت به تنش ایجاد شده در روابط دوحه از یک سو و کشورهای عربستان ، امارات و بحرین از سویی دیگر به دنبال چاپ سخنانی از شیخ تمیم بن حمد ال ثانی امیر قطر اشاره کرد و گفت: سخنان منتسب به امیر قطر و تحولات بعد از آن که منجر به تیرگی روابط میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شد امری تاسف آور است و کویت برای میانجی گری در این زمینه آمادگی دارد.

وی افزود: کویت امیدوار است که بتواند به این تنش پایان دهد و رایزنی های مستمر از سوی کویت میان اعضای شورای همکاری ادامه داشته و خواهد داشت.

دوحه پیشتر ادعا کرده بود که وب سایت خبرگزاری دولتی قطر از سوی هکرهای ناشناس مورد حمله قرار گرفته و اظهارات جعلی منتسب به امیر قطر منتشر شده است.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) سه شنبه شب خبری از شیخ «تمیم بن حمد»امیر قطر منتشر کرد مبنی بر اینکه وی تصریح کرده که دامن زدن به تنش با ایران به عنوان کشوری قدرتمند به مصلحت نیست و وی خواستار پرهیز از هرگونه تنش با تهران شد.

همچنین بر اساس خبر قنا، وی درباره روابط کشورش با ایران گفت که ایران وزنه‌ منطقه اسلامی به شمار می رود که نمی توان آن را نادیده گرفت و قطر روابط قوی با آمریکا و ایران را حفظ می کند.

امیر قطر افزود: دامن زدن به اختلاف با ایران به عنوان کشوری قدرتمند که ثبات منطقه را تضمین می کند، به مصحلت نیست.
همچنین وی از حزب الله لبنان به عنوان جنبش مقاومت یاد کرد.

رسانه های عربستان سعودی و امارات با رد توضیح دولت قطر در خصوص هک شدن خبرگزاری رسمی این کشور، حملات شدیدی را علیه دوحه آغاز کرده اند و شبکه الجزیره این کشور در امارات فیلتر شده است.

به رغم اعلام هک شدن خبرگزاری قطر، برخی رسانه های وابسته به عربستان همچنان خط نفی ادعای قطر را دنبال کرده و حتی مدعی شدند فایل صوتی اظهارات امیر قطر در این باره (در خصوص ایران) موجود است.
 
کلمات کلیدی : امیر قطر + شبکه الجزیره + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.