نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361991
در واکنش به تیراندازی مرگبار اورلاندو؛
ترامپ: اوباما و کلینتون کنار بروند/ من خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان شدم
بخش بین الملل الف، 24 خرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
حادثه تروریستی روز گذشته در فلوریدای آمریکا بیش از همه به مذاق یک نفر خوش آمده است. مردی که در ماه های گذشته با حمله به مهاجران و مسلمانان در آمریکا توانسته بود دل میلیون ها آمریکایی را ببرد.

دونالد ترامپ چنانکه انتظار می رفت در نخستین واکنش به این حمله که مرگبارترین حملات تروریستی پس از یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ لقب گرفته ضمن محکوم کردن حمله از باراک اوباما و هيلاري كلينتون به شدت انتقاد کرد.

دونالد ترامپ با انتقاد از عدم اشاره رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور به مقصر بودن اسلام تندرو در حمله اورلاندو، خواستار کناره‌گیری اوباما از ریاست جمهوری و کلینتون از مبارزات انتخاباتی شد.

وی که پیشنهاد جنجالی «ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا» را مطرح کرده بود، با موج سواری بر جریانات ناشی از حمله اورلاندو، بار دیگر از این طرح دفاع کرد و گفت : «من خواستار ممنوعیت(ورود مسلمانان به آمریکا) شده بودم».

ترامپ در تازه‌ترین اقدامش با انتشار بیانیه‌ای خواستار آن شده که باراک اوباما باید به خاطر عدم اذعان و تصریح کردن به این موضوع، از ریاست جمهوری کنار برود و هیلاری کلینتون هم به همین دلیل باید از مبارزات انتخاباتی کناره‌گیری کند.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری در بیانیه خود تصریح کرد:« به علت اینکه رهبران ما ضعیف هستند من پیش بینی کرده بودم که این اتفاق خواهد افتاد و این مسئله اوضاع را بدتر خواهد کرد. من تلاش می کنم جان مردم را نجات دهم و از وقوع حملات تروریستی در آینده جلوگیری کنم. ما از نظر سیاسی نتوانسته ایم موضع درستی اتخاذ کنیم.»

گفتني است یک فرد مسلح اوایل روز یکشنبه (ديروز) به وقت محلی با اسلحه خود به سمت یک باشگاه شبانه همجنس‌گرایان در «اورلاندو» ایالت «فلوریدا» تیراندازی کرد و دستکم ۵۰ نفر را کشت و ۵۳ نفر دیگر را زخمی کرد.

شبکه سی بی سی کانادا گزارش کرد،«جان مینا» رئیس پلیس اورلاندو به خبرنگاران گفت: «فرد مظنون ظاهراً یک اسلحه تهاجمی و یک تفنگ دستی و نوعی ابزار در اختیار داشته است».

مینا تصریح کرد که این تیراندازی حدود ساعت ۰۲:۰۰ به وقت محلی در ورودی باشگاه شبانه «پالس» به وقوع پیوست و یک افسر پلیس با فرد مظنون وارد درگیری مسلحانه شد.

در عین اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا این حادثه را یک حادثه تروریستی اعلام کرده و گفته بررسی این حادثه ادامه دارد. یک سخنگوی اف بی آی میگوید که مقامات درحال بررسی دقیق این موضوع هستند که آیا این موضوع یک موضوع داخلی است یا یک حمله تروریستی بین المللی.

اف بی آی احتمال داده است که عامل حمله با داعش نسبت داشته است. سی‌ان‌ان نیز گزارش داده که این حمله مسلحانه، مرگ‌بارترین حمله از این جنس در تاریخ آمریکا بوده است.

براساس آخرین اخبار از رسانه‌های آمریکایی، عامل حمله احراز هویت شده است. مهاجم اورلاندو «عمر متین» شهروند فلوریدا و متمایل به داعش بوده است. عمر متین ساکن بندر سنت لوسی در ایالت فلوریدا و پدر و مادرش افغان تبار هستند.شاهدان ماجرا می‌گویند که دهها تیر به سمت افرادی که داخل باشگاه شبانه بودند، شلیک شد.

طبق این گزارش، فرد مسلح چندین نفر را به گروگان گرفت و حدود ساعت ۰۵:۰۰ صبح به وقت محلی مأموران پلیس تصمیم گرفتند عملیات نجات را آغاز کنند و موفق شدند به ۳۰ نفر برای فرار کمک کنند.

مأموران پلیس یکبار دیگر با فرد مسلح وارد درگیری مسلحانه شدند و فرد مظنون در نهایت با ضربه گلوله مأموران پلیس کشته شد. پلیس از طریق توییتر اعلام کرد که صدایی که در نزدیکی محل تیراندازی به گوش رسیده است، یک «انفجار کنترل شده» بوده است.
 
کلمات کلیدی : تیراندازی در آمریکا
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۳:۰۰
خد لعنت کنه این افراطی ها رو که آبروی مسلمانان رو بردن
البته منصفان می دونند که اینها برای ضربه زدن به اسلامه.
این همه وگرنه مسلمان وجود داره که به حقوق همه احترام می ذارن
این وسط ترامپ ها ماهی گیری می کنند. (3756587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۰:۲۴
سر همین کار مسلمانان امریکا و ایرانی ها تحت فشار زیاد قرار میگیرند و مردم رفتارشون باهاشون عوض میشه (3757068) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۸:۱۱
برخی‌ از دوستان از این کشتار حمایت کردند چون شندیدند که اینها همجنس باز بودند...تا زمانیکه برخی‌ از ما بدون نظر قاضی به راحتی‌ برای دیگران حکم صادر می‌کنیم و این چنین خود فریاد می‌زنیم که قانون گریز هستیم، هیچ امید بهبودی ناداشته باشید!.. اصولا این رویه چه تفاوتی‌ با فاشیستهایی مثل ترامپ دارد.. ما بدون حکم قاضی می‌گوئیم که همجنس باز بودند و حقشان است، ترامپ بدون حکم قاضی میگه همه مسلمانان نباید به آمریکا بیایند و این حقشان است.... البته نتنیهو و پوتین هم که کیف میکنند... همین رویه باعث میشود که صاحبان دهاه برند موفّق ایرانی‌ که کار آفرین بودند، با چنین احکامی که بدون دادگاه و قاضی و تی رویه قانونی‌، از کشور فراری شدند و برندهی آنها به دست مدیران دولتی افتاد و نتیجه را میبینیم... همین رویه باعث شد که بدون حکم قاضی فوری فلانی‌ را ممنوع تصویر میکنند که خود دولت قبول ندارد ولی‌ وجود دارد... همین قانون گریزی ما باعث شد که..... (3756605) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۴۷:۴۹
البته حالا برخی‌ از دوستان فوری قرآن را شاهد آو‌رند و قوم لوت را... خوب دوستان اگر هر کس بخواهد با استناد به قرآن حکم دهد، پس قاضی چه کاره است؟!... مثلأ فلان کس که در برابر چشم خود دیده که فلان جانی ، جان عزیزش را گرفته ، پس نیازی نیست که به پلیس و قاضی مراجعه کنه، خودش مجازات را اجرا کند...نه دوستان، این چنین نیست (3756802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۷:۰۲
به نظر من حق داره

فکر نکنم خود ترامپ هم فرق بین شیعه و سنی و وهابیت و بهائیت و .... بدونه...

خدا لعنت کنه عربستان رو که پدر به تمام معنای این گروه های سلفی و تندرو هست... (3756629) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۶:۵۴
هر كى خربزه ميخوره باى لرزش هم ميشينه. البته درس عبرتى ميشين واسه ساير انسانهايى كه در اينده روى زمين ميان كه باشون رو از كليمشون درازتر نكنن (3756715) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۷:۲۰
واقعا متاسفم که یک مسلمان این حادثه را رقم زده است (3756717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۲۱:۱۰
امام خامنه ای هشدار داده بودن که روزی دود این فتنه در چشم خودتون میره (3756741) (alef-13)
 
مهران از برلين
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۲۹:۱۴
هيچ ربطي به اسلام نداره، چه از نوع افراطيش، چه از نوع اعتدالي.
اقا از يه خانواده افغان بوده و با همجنسگرا ها مخالف، اسلحه خريدن هم كه در بعضي از ايالات امريكا از بستني خريدن راحتر، تصورش رو بكنيد كه طرف با اسلحه سرد چند نفر رو ميتونست بكشه تا با اسلحه فول اوتومات، اوباما در دوره رياست جمهوريش چندين بار سعي كرد كه حما و خريد اسلحه رو براي عموم از طريق قانون سخت تر كنه، ولي اين لوبي كارخانجات تسليحاتي، كه از اقاي ترامپ پشتيباني ميكنند بود، كه مخالفه!!!!!
حالا اين ترامپ هي ادري اشتباه ميده!!!!!
امريكا است ديگر، بهشت فروشندگان اسلحه شخصي!!! (3756753) (alef-13)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۴۳:۳۳
11 سپتامبر دیگری شروع شده است...... (3756789) (alef-3)
 
محم
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۵۱:۴۹
اصلا چرا مسلمانا میرن آمریکا
خوب راست میگه
هر کی به کشور خودش
اینجور تنش هم پیش نمیاد (3756811) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۱:۱۷:۴۶
بله واقعا با نظر شما موافقم، مثلا افرادی مثل شما هم اگر در کوره دهی که به دنیا اومدن می ماندن و دسترسی به اینترنت و تکنولوژی پیدا نمیکردن ما مجبور نبودیم این نظرات بی محتوا و بی ارزش رو بخونیم و تنش پیش نمیامد... (3757886) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۲:۳۶
این هم مثل حادثه 11 سپتامبر نقشه اسراییل بود که به این ترتیب زمینه نفرت از جامعه مسلمانان در امریکا را افزایش داده و انتخاب ترامپ دست نشانده خودشون را قطعی کنند (3756874) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۴:۲۹
خدارو شکرکه طرف ایرانی نبود (3757025) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۴:۴۲:۱۵
با تاسف امروز مسلمان شيعه و سنى همه به نفع اسرائيل و غرب در حال جنك و دركيرى (3757051) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۰۱:۱۳
از کجا معلوم کار خودش نباشد (3757101) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۵۸:۰۳
اون همجنس بازای لعنتی حقشون بوده که این طور با ذلت و خفت برن به درک (3757275) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۶:۵۱:۴۴
عمر متین نونت کم بود ابت کم بود ...چه کمبودی داشته این کار کرده.... (3757440) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۹:۰۸:۲۲
این مسئله به خاطر حمل آزاد و بدون ضابطه سلاحهای اتوماتیک و جنگی است که هر دیوانه ای قادر به خرید آن است . البته افراط گرایی هم متاسفانه در مسلمانان بیداد میکنه در صورتی که یهودیان و مسیحیان افراطی گری رو مدتهاست کنار گذاشتند و باید علمای اسلامی هم یک چاره ای برای ان بیابند (3757694) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۰۱:۱۵:۴۶
پس ترامپ چرا در مورد اون سفید پوستی که وارد کلیسای سیاهان شد و اونها رو هم قتل عام کرد چیزی نمیگه اون که سفیدپوست و طفدار برده داری دوره جنگ داخلی آمریکای بود (3758252) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.