توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497892
بدرقه محمود جهان با آوای سنج و دمام
بخش فرهنگی الف، 11 مرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی گفت: هر کس عاشق باشد و جانش را برای مردم و برای کارش بگذارد باید چنین تشییع جنازه‌ای نیز داشته باشد. جهان نیم قرن عاشقانه تلاش کرد و بیش از ۳۰ آلبوم از او منتشر شد.

به گزارش ایلنا، مراسم تشییع پیکر محمود جهان صبح امروز (11 مرداد ماه) با حضور دوستداران این هنرمند  جنوبی در تالار وحدت برگزار شد.

پخش آخرین قطعه محمود جهان که «عزیزم بندریم» نام داشت، آغازگر مراسم بود و در ادامه با اجرای سنج و دمام که در سوگواری‌های مردم جنوب استفاده می‌شود، یاد این خواننده جنوبی گرامی داشته شد.سیدمحمد میرزمانی (موزیسین و رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی) در بخشی از این برنامه، پشت تریبون قرار گرفت و گفت: هر کس عاشق باشد و جانش را برای مردم و برای کارش بگذارد باید چنین تشییع جنازه‌ای نیز داشته باشد. خوشا به حال محمود جهان که چنین مردم او را بدرقه می‌کنند. محمود جهان حدود نیم قرن عاشقانه تلاش کرد و بیش از ۳۰ آلبوم از او منتشر شد.

وی در ادامه افزود: بعد انسانی هر شخصی بزرگ‌ترین ویژگی‌های او محسوب می‌شود. محمود جهان انسانی واقعی بود و به معنای واقعی کلمه سر به مهر و پیرو امیرالمومنین بود.

در بخش دیگری از مراسم، آکا صفوی (خواننده جنوبی) به شروه خوانی پرداخت.

محمود جهان؛ هشتم مردادماه در خانه‌اش در بندر ماهشهر دچار ایست قلبی شد. او از خوانندگان محلی بوشهر و ازجمله شروه‌خوانانی بود که در ابتدای انقلاب؛ ترانه «یا الله یا خدا» را به عنوان نماد بزرگی و همدلی و اتحاد مردان تنگستانی اجرا کرد.
 
کلمات کلیدی : هنرمندان فقید+محمود جهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.