توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503985
پیام رابرت دنیرو و مارتین اسکورسیزی برای درگذشت جری لوییس
بخش فرهنگی الف، 30 مرداد 96
مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو کارگردان و بازیگر «پادشاه کمدی» در بزرگداشت جری لوییس نوشتند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
به گزارش خبرآنلاین، مارتین اسکورسیزی سال ۱۹۸۳ فیلم «پادشاه کمدی» را با بازی جری لوییس کارگردانی کرد.

جری لوییس دیروز در ۹۱ سالگی درگذشت و کارگردان «راننده تاکسی»‌ درباره او نوشت: «جری لوییس استاد بود. او هنرمند بزرگ و انسان شاخصی بود.»

اسکورسیزی در فیلم «پادشاه کمدی» نقش جری لنگفورد مجری یک تاک‌شو را به جری لوییس داده بود. نقش لنگفورد همانند دیگر نقش‌آفرینی‌های جری لوییس نبود و بیش از اینکه کمدی باشد دراماتیک بود.

اسکورسیزی در ادامه برای لوییس نوشته است: «من افتخار همکاری با او را داشتم و این تجربه برای من گنج گرانبهایی بود. به راستی که او یکی از بزرگترین‌ها بود.»

در «پادشاه کمدی» رابرت دنیرو نقش استندآپ کمدینی به نام روپرت پاپکین را بازی می‌کند که دوست دارد در برنامه لنگفورد شرکت کند.

رابرت دنیرو درباره لوییس نوشت: «جری در کمدی و فیلم پیشرو بود. در چند سال گذشته چند باری اقبال دیدار با او را داشتم. حتی در ۹۱ سالگی ذره‌ای ذوقش را از دست نداده بود.»

«پادشاه کمدی» سال ۱۹۸۳ در جشنواره فیلم کن نمایش داده شد و نقش‌آفرینی لوییس در آن مورد تحسین چهره‌هایی چون وینست کنبی منتقد نیویورک تایمز قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : هنرمندان فقید+مارتین اسکورسیزی+جری لوییس+رابرت دنیرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.