نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507304
3250نفر بر ذبح دام در عید قربان نظارت دارند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سه هزار و 350 نفر در قالب 933 گروه ثابت و 948 گروه سیار به عنوان ناظر بهداشت گوشت و بازرس بر ذبح شرعی عید قربان نظارت دارند.

به گزارش ایرنا، مهدی خلج روز پنجشنبه در آیین افتتاح کارخانه تولید خوراکی دام و طیور شهرستان گرمسار در جمع خبرنگاران افزود: مراکز توزیع و کشتار دام در سراسر کشور از صبح روز جمعه همزمان با عید سعید قربان فعال است.
وی تصریح کرد : با همکاری شهرداری ها مراکزی برای ارایه دام زنده و نظارت بر صحت سلامت آن در تمام استان های کشور مهیا شده است.

وی با اشاره به تمهیدات لازم در آستانه عید سعید قربان و ضرورت بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی انجام شده است، اظهار داشت: ذبح دام باید زیر نظر کارشناسان دامپزشکی و ناظران شرعی صورت گیرد تا از سلامت و صحت موازین شرعی دام کشتار شده اطمینان حاصل شود.

وی به شهروندان توصیه کرد دام مورد نظر خود را صرفا از مراکز خرید مجاز (میدان دام) و با نظارت کارشناسان دامپزشکی مستقر در میدان دام خرید کنند.

خلج با تاکید بر این که باید دام در کشتارگاه های مجاز ذبح شود ، یادآور شد: در این مراکز سلامت ظاهری و نداشتن بیماری انگلی دام مشخص می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت : لاشه و آلایش گوشت بهتر است 24 ساعت بعد از ذبح در شرایط سرمای فریزر برای از بین رفتن بیماریهای احتمالی نگهداری شود.

قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده سبک 18 هزار تومان است.
 
کلمات کلیدی : عید قربان، دام
 
سعیدروشن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۵:۵۳:۲۸
واین یعنی ایجاد اشتغال برای ژن های خوب (4542051) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.