توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429663
انتقاد مک‌کین به بی تفاوتی ترامپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۳
ایرنا نوشت: سناتور های با نفوذ جمهوریخواه آمریکا با انتقاد از بی تفاوتی ترامپ نسبت به قائله حملات سایبری روسیه علیه کشورشان تاکید کردند که به رغم این بی تفاوتی ها تحریم های سنگینی را علیه کرملین به اجرا خواهند گذاشت.

جان مک کین سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونا و لیندزی گرام سناتور ایالت کارولینای جنوبی در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان آمریکا موضع ترامپ در رابطه با موضوع حملات سایبری روسیه علیه کشورشان را نادرست خواندند و آن را مورد انتقاد قرار دادند.

جان مک کین با ذکر این که 99 نفر از سناتور های آمریکایی معتقدند که کرملین مرتکب حملات سایبری علیه کشورشان شده و با این کار قصد اختلال در جریان انتخابات این کشور را داشته تصریح کرد که برغم بی تفاوتی های ترامپ در این خصوص قانونگذاران آمریکایی وارد عمل خواهند شد و تحریم های سنگینی را علیه رییس جمهوری روسیه و حلقه اطرافیان او به اجرا خواهند گذاشت.

این دو سناتور آمریکایی که در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از منتقدین طراز اول ترامپ و رویکرد های او بشمار می رفتند، در آستانه سفر به شماری از کشور های بالکان از جمله لاتاویا، لیتوانی، اوکراین و گرجستان مدعی شدند که روسیه نه تنها در آمریکا بلکه در بیشتر کشور های جهان دست به چنین حملاتی زده و می زند.

مک کین در این گفت و گو علاوه بر انتقاد از مواضع ترامپ در این خصوص رکس تیلرسون گزینه ترامپ برای وزرات خارجه کابینه اش را نیز مورد انتقاد قرار داد اما به صراحت نگفت که آیا در نشست آینده سنای آمریکا به وی رای صلاحیت خواهد داد یانه.

لیندزی گرام در دنباله سخنان خود در این گفت و گو مدعی شد در صورتی که آمریکا نسبت به پوتین ، ایران و چین واکنش بموقع نشان ندهد این کشورها به نفوذ در سیستم اطلاعات آمریکا ادامه خواهند داد و افزود این بار نوبت دموکرات ها بود و فردا ممکن است چینی ها و ایرانی ها جمهوریخواهان را مورد حمله قرار بدهند.
 
کلمات کلیدی : جان مک کین +ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.