توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424389
توصیه موگرینی به آمریکا درباره اجرای «برجام»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از منتقدان آمریکایی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خواست فکر ایجاد تغییر در این توافق را فراموش کنند.

به گزارش فارس، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفت که منتقدان آمریکایی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بایستی فکر ایجاد تغییر در این توافق را از فراموش کنند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی سال جاری ابتدا گفت که در صورت ورود به کاخ سفید این توافق هسته‌ای را لغو خواهد کرد کرد اما مدتی بعد با عقب‌نشینی از این وعده گفت که با مذاکره درباره برخی مفاد برجام آن را بهبود خواهد بخشید. «ترامپ» گفت که به عنوان یک کارآفرین ثروتمند، کارنامه‌ای سرشار از مذاکره برای بهتر کردن توافقات در اختیار دارد.

خانم «موگرینی» در اظهاراتی در مصاحبه با روزنامه وال‌استریت‌ژورنال که احتمالاً ناظر به وعده ترامپ برای مذاکره مجدد درباره «برجام» است گفت: «(برجام) یک توافق بین‌المللی در چارچوب سازمان ملل متحد است. راهی برای اینکه این توافق به صورت دوجانبه مورد مذاکره قرار بگیرد، وجود ندارد.»

وی همچنین به سوالی درباره اینکه آیا توافق هسته‌ای در دوران ریاست‌جمهوری «ترامپ» دوام خواهد آورد، اینطور پاسخ داد: «بله؛ من فکر می‌کنم به نفع آمریکا است که اجرای این توافق ادامه پیدا کند.»

موگرینی گفت: «رئیس‌جمهور منتخب ظاهراً تمایل دارد تصمیماتش را بر اساس منافع آمریکا تعریف کند.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بخش دیگر این مصاحبه از آمادگی این اتحادیه برای همکاری‌های گسترده‌تر با دولت آینده آمریکا خبر داد و گفت: «آماده همکاری بر اساس روش مبتنی بر مبادلات هستیم... روشی که بر اساس تحلیل نقاط همگرایی منافع ما استوار است.»
 
کلمات کلیدی : موگرینی+برجام+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.