توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487687
۲ اولویت اصلی آستان قدس رضوی از زبان رئیسی
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
تولیت آستان قدس رضوی گفت: خدمت‌رسانی به زائران و محرومان و اقدامات ماندگار در این حوزه اولویت اصلی آستان قدس رضوی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با مردم نیشابور در محل بقاع متبرکه امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) این شهر اظهار داشت: ما معتقدیم زائر از هنگامی که حرکت کرد تا به مشهد برسد زائر است و زائر فقط حضور فیزیکی در حرم مطهر نیست به همین خاطر به دنبال ارائه خدمات از مبدا تا مبدا هستیم به معنای اینکه امکانات و تسهیلات برای زائر را به گونه‌ای فراهم کنیم که شامل خانه تا خانه شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: نیشابور جایگاه قدمگاه نورانی حضرت رضا(ع) و میلیون‌ها زائری است که از این منطقه به قصد زیارت عبور می‌کنند، نیشابور باب‌الرضا(ع) است. هیئتی را به نیشابور فرستاده‌ام تا امکانات و نیازها را بررسی کنند تا گام موثری برای مردم برداشته شود.

رئیسی با تاکید بر اجرای یک سری کارهای ماندگار اولویت فعالیت آستان را ابتدا برای زائران و بعد محرومان دانست و خاطرنشان کرد: برنامه آستان قدس رضوی این است در اراضی آستانه و محل کسب درآمدهای آستان به اقدامات فرهنگی و در مرحله بعد به برطرف کردن مشکلات محرومان و نیازمندان از محل درآمدهای موقوفات امام رضا(ع) روی آورد.

وی تصریح کرد: موضوع انتظار درس امید برای مردم ما و درس یاس و ناامیدی برای دشمنان اهل‌بیت(ع) است. مکتب انتظار سبب شد تا مردم ما ناامید نشوند و جلسات دعای ندبه سبب ایستادگی و مقاومت مردم شد.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان سخنرانی خود به موضوع انتخابات اشاره و گفت: هر کس در انتخابات شرکت کرد به منزله رای به نظام و حاکمیت جمهوری اسلامی است که قابل احترام است و البته از کسانی که به حقیر لطف و محبت کردند صمیمانه سپاسگزارم. خداوند متعال عنایت کند ما به این مردم باصفا و مخلص که در خدمت نظام اسلامی هستند خدمت کنیم.
 
کلمات کلیدی : رئیسی+آستان قدس رضوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.