توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494427
رشد ۱۵ درصدی حجم معاملات هفتگی در بورس کالای ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
طی هفته منتهی به ۲۹ تیر ماه، در حالی حدود ۶۵۹ هزار و ۹۷۹ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۱۰ هزار و ۵۹۲ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که در مقایسه با هفته ماقبل رشد ۱۵ درصدی حجم معاملات را تجربه کرد.

 بورس کالای ایران اعلام کرد: در هفته چهارم تیرماه در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۳۱۲ هزار و ۲۰۸ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۵۲ هزار و ۸۹۲ تن فولاد، ۴ هزار و ۱۱۰ تن مس، ۵۵ هزار تن سنگ آهن، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۶۰ تن روی و ۶ تن کنسانتره فلزات گرانبها از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۳۰۰ هزار و ۶۹۷ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۱۱۹ هزار و ۴۶۶ تن قیر، ۵۵ هزار و ۲۸۵ تن مواد پلیمری، ۶۲ هزار و ۵۷۸ تن وکیوم باتوم، ۱۴ هزار و ۹۸۰ تن لوب کات، ۲۵ هزار و ۴۵۱ تن مواد شیمیایی، ۲۱ هزار و ۳۰۰ تن گوگرد، ۸۹۷ تن روغن  و ۷۴۰ تن عایق رطوبتی خریداری شد.
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در هفته چهارم تیرماه شاهد معامله ۴۶ هزار و ۵۵۹ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ارزش۴۷۳ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۱۷ هزار و ۳۸۳ تن جو دامی، ۲۴ هزار و ۱۰۱ تن گندم، ۳ هزار و ۵۲۵ تن شکر سفید، هزار و ۳۵۰ تن ذرت و ۲۰۰ تن روغن خام مشاهده شد.

لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران، ۴۷۵ تن سولفات آمونیوم و کنسانتره فسفات و همچنین ۴۰ هزار قطعه جوجه یک روزه داد و ستد شد.
 
کلمات کلیدی : حجم معاملات +بورس کالا+ ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.