نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340823
وعده زنگنه درباره کرسنت عملی نشد
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
با گذشت یک ماه از وعده زنگنه برای گفت و گو کردن با رسانه‌های خبری در خصوص قرارداد کرسنت و عملی نشدن این وعده به نظر می رسد این وعده تنها با اهداف انتخاباتی و کم شدن بار فشار بر دولت در این ایام مطرح شده است.

به گزارش فارس، آخرین روزهای سال ۹۴ در حالی سپری شد که هنوز رسانه‌‌های خبری منتظر اجرایی شدن وعده بیژن زنگنه وزیر نفت برای شفاف سازی درباره قرارداد پر ابهام کرسنت و جریمه ۱۴ میلیارددلاری ایران در دادگاه لاهه هستند.

وزیر نفت تبیش از یک ماه و نیم قبل در آخرین نشست خبریش با خبرنگاران داخلی به طور رسمی اعلام کرد « به زودی در مورد پرونده کرسنت نشست خبری خواهم گذاشت اما مشخص نیست این نشست قبل از انتخابات باشد و یا بعد از آن». در هر صورت اما خبری از این نشست و سخنان وزیر درباره ابهامات قراردادی که در دوره گذشته وزارت وی به امضا رسیده بود نشد.

این در حالی است که خبرها حاکی از جدی شدن مذاکرات شرکت ملی نفت با کرسنت برای اصلاح قرارداد است و گویا چانه‌ زنی‌ها در این راستا پیش می رود که ایران جریمه سنگین دادگاه لاهه را با گاز میدان سلمان تهاتر کند.

بر این اساس به نظر می رسد وعده زنگنه برای صحبت درمورد پرونده کرسنت با نگاه انتخابات صورت گرفته است زیرا در روزهای نزدیک به انتخابات مجلس دهم فشارها به دولت در خصوص پرونده کرسنت افزایش یافت و وزیر نفت برای آنکه از بار این فشارها بکاهد و در فرار به جلو چنین وعده‌ای را داد.

به هرحال خبرگزاری فارس امیدوار است وزیر نفت نسبت به این وعده صادق باشد زیرا کارشناسان خبره صنعت نفت و منتقدین قرارداد کرسنت بی‌صبرانه منتظر اظهارات بیژن زنگنه هستند تا بدانند چرا در دوره مدیریت وی چنین قراردادی با شرکت کرسنت پترولیوم که از نظر شورای عالی امنیت ملی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات، دیوان محاسبات، کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب و غیره دارای اشکالات و ایرادات اساسی است و خسارتهای سنگینی را به کشور تحمیل می کند منعقد کرده است.

همچنین اکنون که ایران باید به شرکت نفت الهلال میلیاردها دلار خسارت بپردازد برنامه دولت در این باره چیست؟
 
کلمات کلیدی : بیژن زنگنه، کرسنت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۰۸:۲۰:۵۸
ایشان متاسفانه بی مسئولیتی را سر لوحه کار خود قرار داده اند از زمان روی کار آمدن ایشان حقوق نفتی ها حدود 25 درصد کاهش پیدا کرده است و با احتساب تورم 15 درصدی اعلامی دولت تورم برای نفتی ها همان 40 درصد هر ساله است
من از آقای رئیس جمهور تقاضامندم ایشان را به دلیل تخلفهای بسیار از کار برکنار و شخص دیگری را به عنوان وزیر نفت معرفی نمایند
فعلا حقوق کارمندان نفت از ارائه توضیحات در مورد قرار داد کرسنت واجب تر است
خانواده هایمان تحت فشار هستند و ایشان ... را ندارد. (3617752) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.