توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389325
هند با گلوله‌های فلفلی به جنگ معترضان کشمیر می‌رود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲
پس از استفاده گسترده پلیس هند از تفنگ‌های ساچمه‌ای برای سرکوب معترضان کشمیری که منجر به کوری هزاران تن و خشم عمومی شد، وزیر کشور هند اعلام کرد، نیروهای امنیتی از این پس از گلوله‌های پر شده با فلفل به عنوان جایگزینی برای گلوله‌های ساچمه‌ای سربی استفاده خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمارهای رسمی نشان می‌دهد، از اوایل ژوئیه سال جاری میلادی که اعتراضات علیه حکومت هند در منطقه مورد مناقشه کشمیر در گرفته، بیش از ۳۸۰۰ تن توسط گلوله‌های ساچمه‌ای زخمی و یک تن کشته شده و بیش از ۱۰۰ تن به طور تقریبی یا کامل نابینا شده‌اند.

پزشکان می‌گویند اکثر موارد گزارش نشده‌اند و منتقدان از دولت هند می‌خواهند تا از مهمات بی‌ضررتری استفاده کند.

راجنات سینگ، وزیر کشور هند به خبرنگاران گفت: این کمیته توصیه‌های خود را ارائه داده و جایگزین این سلاح‌های غیرکشنده به عنوان گلوله‌های PAVA پر شده از فلفل توصیه شده‌ است.

وی افزود: پس از آنکه هیاتی از کارشناسان تصمیم گرفت که گلوله‌های PAVA پر شده از فلفل جایگزین بهتری برای گلوله‌های ساچمه‌ای هستند، نیروهای امینتی استفاده از این گلوله‌ها را آغاز می‌کند.

این گلوله‌های فلفلی هنگامی که شلیک می‌شوند باعث سوزش شدید و بی‌تحرکی موقت هدف می‌شوند.

سینگ گفت: فکر می‌کنم این گلوله‌ها منجر به مرگ هیچ کس نشود. از روز یکشنبه هزار گلوله فلفلی وارد کشمیر شده است.

اگرچه گلوله‌های ساچمه‌ای به عنوان سلاح‌های غیر مرگبار طراحی شده‌اند اما افسران پلیس گفتند، گاهی اوقات نیروهای امنیتی مجبور می‌شوند برای حفاظت از خودشان از حملات مردم، از این سلاح‌ها در فاصله نزدیک استفاده کنند.

سینگ گفت: هند از ناآرامی‌ها در کشمیر زجر می‌کشد اما در مقابل جدایی طلبانی که از مذاکراه امتناع می‌کنند می‌ایستد.
 
کلمات کلیدی : کشمیر+هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.