نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 328647
بیشترین نام های ایرانیان خارج از کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۷
مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال گفت: در ۹ ماه گذشته امسال، «محمد» و «فاطمه» فراوان ترین نام های انتخابی ایرانیان خارج از کشور برای نوزادان بوده است.

به گزارش ایرنا، بهمن مشایخی افزود: در این بازه زمانی، ۹۴۱۸ واقعه ولادت ایرانیان خارج از کشور به ثبت رسیده که در بین این اسناد تنظیمی، محمد و فاطمه فراوان ترین نام های انتخابی ایرانیان خارج از کشور برای نوزادان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این مدت چهار نام برتر دیگر از حیث فراوانی برای پسران به ترتیب «علی»، «حسین»، «احمد» و «حسن» بوده است.

مشایخی ادامه داد: همچنین در ۹ ماهه گذشته امسال چهار نام برتر دیگر از حیث فراوانی برای دختران به ترتیب «مریم»، «سارا»، «زهرا» و «زینب» بوده است.

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال تصریح کرد: ۱۳۷نمایندگی فعال جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور، وظیفه ارائه خدمات هویتی ایرانیان خارج از کشور را برعهده دارند.

وی گفت: این نمایندگی ها اموری هویتی همچون ثبت ولادت، صدور شناسنامه و ثبت فوت ایرانیان مقیم خارج از کشور را انجام می دهند.

مشایخی خاطر نشان کرد: این نمایندگی ها درخواست هایی مانند صدور گواهی تجرد، تغییر نام و نام خانوادگی، تعویض و صدور شناسنامه المثنی را تنظیم و برای اقدام و نیز انجام فرآیند بعدی آن به اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور در تهران ارسال می کنند.

وی افزود: این اداره کل در راستای تحقق دولت الکترونیک و از طریق آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی، صرف نظر از محل صدور شناسنامه آنها، در اسرع وقت اقدام و مساعدت لازم را انجام می دهد.
 
کلمات کلیدی : ثبت احوال
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۱۱:۵۵:۲۱
اره دوست ما هم در خارج برای پسرش فیلیپ، شناسنامه گرفته به اسم محمد که اگر روزی گذارش به ایران افتاد....! (3513279) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۱۲:۱۷:۱۳
اصلا قابل باور نیست! (3513359) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۲۲:۵۵:۰۶
فکر کنم این نامها بیشتر تو کشورهایی مثل سوریه وعراق وفلسطین وافغانستان وپاکستان باشه تا کشورهای غربی (3515384) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.