نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365646
مهار تورم به قیمت رکود تولید هنر نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
عضو هیات رییسه خانه صنعت و معدن ایران گفت: مهار تورم به قیمت رکود ویرانگر واحدهای تولیدی هنر نیست و نباید هزینه کاهش نرخ تورم را بخش خصوصی و تولیدکنندگان پرداخت کنند.

بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تورم بوجود آمده در اقتصاد کشور حاصل ناکارآمدی سیاست‌های اقتصادی دولت‌های پیشین بوده است و نباید هزینه این اشتباهات و سیاست‌های نادرست را بخش خصوصی پرداخت کند.

وی افزود: اگر قرار است تورم مهار شود باید وضعیت اقتصادی نیز تحرک داشته باشد اما با رکود به وجود آمده در اقتصاد، واحدهای تولیدی عملا امید خود را از دست داده‌اند.

پناهی زاده تصریح کرد: واحدهای تولیدی و بخش خصوصی از رکود اقتصادی ضرر و زیان فراوانی دیده‌اند و دولت باید به فکر جبران این خسارات به بخش خصوصی باشد و در این زمینه برنامه راهبردی و موثری را در نظر بگیرد.

پناهی زاده در خصوص برگزاری جلسات ستاد تسهیل در استان عنوان کرد: تعداد زیادی واحد تولیدی به بانک‌ها در این جلسات معرفی شده‌اند اما تاکنون هیچ کدام از این واحدها تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند، زیرا نرخ سود تسهیلات مشخص نیست.

وی ادامه داد: بانک‌ها به دنبال آن هستند تا با ارائه تسهیلات جدید، مطالبات پیشین خود را دریافت کنند و به نوعی اگر تسهیلاتی ارائه شود صرفا برای پرداخت معوقات واحدهای تولیدی به بانک‌ها است.

پناهی زاده تصریح کرد: طبق بخشنامه بانک مرکزی قرار شده تا ۱۰ درصد از منابع بانکی به واحدهای کوچک و تولیدی داده شود که این ۱۰ درصد برای احیای واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال کافی نیست و باید بیش از ۷۰ درصد از منابع بانک‌ها به واحدهای تولیدی اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ برنامه ملموس برای حمایت از واحدهای تولیدی ارائه نشده است و امیدواریم برای کاهش مشکلات این واحدها تلاش شود تا از رکود خارج شوند.

رییس خانه صنعت و معدن خوزستان اظهار کرد: پایین آمدن نرخ تورم با استفاده از ابزار رکود هنر نیست چراکه این مساله باعث شده واحدهای تولیدی و بخش خصوصی توان انجام هیچ کاری را نداشته باشند و کمر آن‌ها زیر فشار رکود اقتصادی خم شود.
 
کلمات کلیدی : تورم ، رکود، تولید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۱:۰۷:۰۸
نه تنها هنر نیست که نشان دهنده نادانی یا تعمد در نابود کردن اساس تولید و خدمات در یک کشور است (3778042) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.