نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 151940
نظر رهبری درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا(س)
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۴
 یادم می آید یک روز در محضر رهبر عالی قدر انقلاب بودم یکی از آقایان سوال کرد:"درباره شهادت حضرت فاطمه(س) بالاخره ۷۵ روز بعد از رحلت صحیح است یا ۹۵؟" رهبر عالی قدر پاسخ واقعا حکیمانه ای دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، فاطمیه سال گذشته حجت الاسلام ادیب یزدی در یکی از سخنرانی های خود در خصوص نظر رهبر انقلاب درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) اظهاراتی کرد.

این واعظ مشهور تهران درباره فاطمیه و زمان عزاداری برای حضرت زهرا (س) به بیان خاطره و نقل قولی از رهبر معظم انقلاب پرداخته و گفته بود:" یادم می آید یک روز در محضر رهبر عالی قدر انقلاب بودم یکی از آقایان سوال کرد:"درباره شهادت حضرت فاطمه(س) بالاخره ۷۵ روز بعد از رحلت صحیح است یا ۹۵؟" رهبر عالی قدر پاسخ واقعا حکیمانه ای دادند و فرمودند: "برای شما چه فرقی می کند کدامیک صحیح باشد خداوند خواست که مردم بیشتر به یاد مادر ما باشند و بیشتر برای مادر ما عزاداری و بیان فضائل ایشان را بکنند."

وی افزوده بود: دقیقا همین نکته ای که حضرت آقا فرمودند مدنظر است. ایام فاطمیه نسبتا طولانی است به جهت این که فضائل حضرت زهرا(س) هم بی حد و حصر و بی اندازه است. فاطمه زهرا(س) ریشه، اصل و اساس ولایت و عصمت و حقیقت امامت است. هر قدر فضائل ایشان گفته شود اولا تمام شدنی نیست و ثانیا برکات بسیاری بر بیان فضائل فاطمی آمده است به عنوان نمونه بیان فضائل فاطمه(س) نفاق را از انسان می زداید، ایمان انسان را زیاد می کند، موجب بصیرت عمیق انسان نسبت به حوادث و وقایع تاریخی می شود، انسان را با حقایق و بطن این عالم آشنا می کند، انسان را پیش خدا و حضرات معصومین(ع) خصوصا حضرت بقیة الله(عج) محبوب می نماید و زمینه کسب تقوا و فضیلت را در انسان مضاعف می کند و بسیاری از فضایل دیگر. لذا جامعه شیعی ما به ذکر فضائل فاطمی بسیار نیازمند است و بحمد الله فرصت خوبی هم در ایام فاطمیه فراهم شده که توسط هیئتی ها، متدینین، نمازگزاران و مسجدی ها در مراسم هایی مختلف این فضائل گفته شود.

ادیب یزدی گفته بود: ایام فاطمیه هم نزد شیعیان و ارادتمندان خاندان حضرت محمد(ص) ایام معین و کاملا علنی است. اما برای شهادت حضرت صدیقه فاطمه(س) ۴ نقل وجود دارد اول اینکه برخی معتقدند خانم(س) ۴۰ روز بعد از رحلت حضرت پیامبر(ص) به شهادت رسیده اند بعضی ها گفته اند ۶۰ روز، بعضی ها ۷۵ و بعضی ها دیگر ۹۵ روز. اما برای این که روز عظیم شهادت بی بی از دستمان نرود فصلی را به عنوان ایام فاطمیه قرار داده ایم که در مشخص ترین ایام ۱۰ روز قبل از شهادت ۷۵ تا ۱۰ روز بعد از شهادت ۹۵ در نظر گرفته شده است.یعنی در طول سال حداقل ۴۰ روز برای بیان فضائل فاطمی قرار گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : رهبری+شهادت حضرت زهرا(س)
 
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۴:۴۴:۵۲
اخیرا در مشهد به روایت 45روز هم دهه فاطمیه می‌گیرند!!!
دقت بفرمایید که دهه یعنی نمی‌دانیم روز اول بوده؛ یا روز آخر این شهادت!!!
بالاخره در طی یکی از این حدود 30 روز اتفاق رخ داده!
با این توصیف؛ من فکر می‌کنم به تدریج 365روز سال را می‌توان با ایام وفات و شهادت پر کرد و مشکلات کشور و مشکلات برادران روضه‌خان جمعا یکجا حل خواهد شد.
اگر چنین نیست، واقعا چرا تشکیلاتی مطالعاتی پیرامون کار ابهام زدایی تشکیل نمی شود؟ غیر ممکن است؟
روایات مستند نیست؟
یا نان برخی در خطر است؟
اگر منابع تاریخی شما اینقدر نامستند و غیر دقیق هستند؛ چرا برای هر چیزی که بخواهید روایت و حدیث می‌آورید؟ (751408) (moderator18)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۰۹:۵۵
درخانه اگرکس است یک حرف بس است اضافه کردن ایام سوگواری مشکل راحل نمیکندوهرچه کمترباشدشک وشبهه درموردآن هم کمتراست هیچ شیعه وحتی بعضی ازسنی های منصف هم منکر فضائل حضرت نیستندولی به نظربنده اضافه کردن به ایام سوگواری مسئله جالبی نیست. (2054440) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۵:۱۲:۵۲
السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده فاطمه زهرا (سلام الله علیها) (751470) (moderator18)
 
خدا قبول کنه خادم الزهرا
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۴۳:۵۶
یا زهرا لطفا ما بچه شیعه ها رو بخر. صلوات (2664763) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۱۹:۲۵:۲۴
ایام یاد و ذکر حضرت زهرا (س) همه عمر ماست ، بی یاد آن حضرت زندگی ارزش نداره. (2730139) (alef-3)
 
سلمان
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۰۹:۱۳:۵۲
تعطیلاتی در این دو دهه وجود ندارد که کسانی بگویند اقتصاد ضربه میخورد رادیو تلویزیون هم یک روز تغییراتی در برنامهایش میدهد ولی برکاتش را اگر توجه کنیم یکی اینکه مردم بیشتر رو به معنویت میاورندنزاعها وبی بند وباریها کمتر دادگاهها و کلانتریها کمی خلوتر و بالاخره میتوان از دست تمام پلیدیها تقریبا نیم نفسی کشید برای همه هموطنان عزیز ارزوی تندرستی وعاقبت به خیری را از ضمیم قلب از خداوند متعال خواستارم (2765781) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.