توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469777
مدیرعامل شرکت فلات قاره ایران: وزارت خارجه از فعالیت در میدان آرش منع‌مان کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹
مدیرعامل شرکت فلات قاره ایران درباره اینکه آیا ایران از میدان گازی آرش دست کشیده است، گفت: وزارت امور خارجه ما را از فعالیت در میدان نفتی گازی آرش منع کرده است.

به گزارش مهر، حمید بورد در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگویی درباره وضعیت میدان مشترک فروزان گفت: با توجه به میزانی که از این مخزن در خاک ایران قرار دارد، سهم برداشت مان از عربستان عقب نیست.

وی افزود: سعودی ها در حال حاضر با استفاده از ۱۱ دکل در حال بهره برداری از این میدان هستند.

او در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره تعیین تکلیف میدان آرش تصریح کرد: مشکل رسیدگی به این میدان مربوط به مرزبندی جغرافیایی است و وزارت امورخارجه ایران ما را از فعالیت در این میدان فعلا منع کرده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه ۲۰ درصد از تولیدات نفت ایران توسط این شرکت انجام می شود، ادامه داد: شرکت فلات قاره به لحاظ فعالیت در بخش بالادستی مقام اول یا دوم دنیا را به خود اختصاص داده است و این شرکت قادر به تولید هر شش نوع نفت است.از سوی دیگر تمام فعالیت ها شامل حفاری مطالعات، اکتشافی بهره برداری مهندسی مخزن تزریق و... در این شرکت انجام می شود. البته حوزه فعالیتی این شرکت دامنه صادرات نفت و گاز را نیز دربرمی گیرد.

مدیرعامل شرکت فلات قاره با اشاره به اینکه مهمترین اصل برای حاکمیت جمهوری اسلامی ایران حضور گسترده در آب های خلیج فارس است افزود: در حال حاضر ۷۰ حلقه چاه تعمیری در دست داریم و ۱۲ تا ۱۵ دکل می تواند تولید عقب مانده ما را جبران کند. این در حالیست که بخش های مختلف حفاری از جمله مادلاگینگ، نمودارگیری و... در این شرکت توسط بخش خصوصی انجام می شود اما بالغ بر ۶۰ درصد فعالیت های مورد نظر توسط نیروهای خودمان به ثمر می نشیند.

به گفته این مقام مسئول طی سالهای اخیر ۴.۸ میلیارددلار برای پروژه های این شرکت هزینه شده است و پیش بینی می شود با افزایش تولید ۱۲هزار بشکه ای نفت در یک مرحله و افزایش تولید شش هزار بشکه ای در مرحله دیگر شاهد افزایش تولید نفت نزدیک به ۲۰هزار بشکه باشیم.
 
کلمات کلیدی : تولید نفت + نفت ایران + میدان نفتی،گازی آرش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.