توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451677
پرواز ارتفاع پائین بمب افکن های روسی بر فراز ناو آمریکایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
پرواز از ارتفاع پایین چند فروند هواپیمای بمب افکن سوخو-24 نیروی هوایی روسیه بر فراز ناو موشک انداز آمریکایی در دریای سیاه، خدمه این رزمناو را به وحشت انداخت.

به گزارش ایرنا، اطلاعات این مساله که حدود یک ماه پیش رخ داده، اکنون به نقل از رسانه های آمریکایی منتشر شده و بازتاب گسترده ای یافته است.

رسانه های روسی امروز (دوشنبه) در این باره اعلام کردند که بمب افکن های سوخو-24 روسیه نزدیک یک دقیقه در ارتفاع پایین بر فراز ناو موشک انداز پورتر پرواز کردند.

روزنامه راسیسکایا گازتا نوشت: بمب افکن های سوخو-24 یک دقیقه از ارتفاع حدود 20 متری بر فراز و پیرامون ناو آمریکایی پرواز کردند.

هواپیماهای جنگی روسی در این اقدام نمایشی چند بار پیرامون ناو ،مریکایی چرخیدند.

براساس گزارش های انتشار یافته، در یک سال اخیر چند مورد پرواز هواپیماهای جنگی روسی بر فراز ناوهای آمریکایی در دریای سیاه و بالتیک گزارش شده است.

یکی از این موارد ماه آوریل سال گذشته گزارش شد که دو بمب افکن نیروی هوایی روسیه از ارتفاع 30 متری نزدیک ناو آمریکایی دونالد کوک در دریای سیاه پرواز کردند.

دریای سیاه یکی از راهبردی ترین پهنه های آبی جهان است که از تنگه بسفر و دریای مرمره به مدیترانه و از تنگه کرچ با دریای آزوف پیوستگی دارد.

جز روسیه به عنوان یکی از کشورهای این منطقه، آمریکا و ناتو با دیگر کشورهای ساحلی دریای سیاه یعنی ترکیه، رومانی، بلغارستان، اوکراین، و گرجستان روابط گسترده یا حضور مستقیم نظامی به عنوان همپیمان دارند و از این موقعیت و پاپگاههای خود برای تحرکات نظامی بهره می گیرند.
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۲ ۱۵:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۸:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۲:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۳ ۰۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۴:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۸:۰۱
 
 
کلمات کلیدی : جنگنده روسی + هواپیمای روسی + ناو آمریکایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.