نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478407
واکنش کاربران به توهین وزیر بهداشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به توهین حسن قاضی‌زاده هاشمی به یک خبرنگار واکنش نشان دادند

در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت خبرنگار روزنامه قدس از قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در خصوص افتتاح بیمارستان امام رضا 2 و حساب ملی سلامت سوالی مطرح می کند که این سوال با واکنش عجیب وزیر مواجه می شود؛ قاضی زاده خطاب به خبرنگار روزنامه قدس می‌گوید: روزنامه قدس یک روزنامه سیاسی شده، از پول امام رضا خرج می‌کند و سیاست‌هایش علیه امام رضا است.

آرش خلیل‌خانه، خبرنگار روزنامه قدس در خصوص برخورد وزیر با وی می‌گوید: خطاب به وزیر گفتم که ما هم یک رسانه‌ایم و بخش‌های مختلف داریم و سوالمان را می‌پرسیم؛ اما وزیر در ادامه گفت: شما مگر مزدورید؟ هر چرتی را که به شما می‌دهند نباید بپرسید، آدم از گرسنگی بمیرد بهتر از این است که برای این روزنامه‌کار کند.

اما این اتفاق نه اولین توهین قاضی زاده هاشمی محسوب می شود و نه اولین توهین وزیر کابینه یازدهم، چرا که همین چند ماه پیش عباس آخوندی در جواب سوال خبرنگار صدا و سیما میکروفون او را از دستش گرفت و به آن خبرنگار زن توهین کرد. قاضی زاده هاشمی نیز در مقابل مردم و دوربین های خبرنگاران به فرماندار بدره توهین کرد و به او گفت: بی شعور!

این توهین ها در شبکه های اجتماعی و بین کاربران فضای مجازی به شدت بازتاب داشت.

سیدمحمدمهدی توسلی در این باره نوشت: سریال دنباله دار برخوردهای غیراخلاقی کابینه با اهالی رسانه به وزیر بهداشت رسید.

کاربر دیگری نوشت: اقای وزیر رأیی را که با گفتمان « کنسرت » و « بزن و برقص» جمع کرده اند ، تایید سیاست های سلامت خود از سوی مردم قلمداد کرده و حقوق نجومی و توهین به رسانه ها را با قدرت ادامه می دهد. سزای ما مردم که هیجانی رای می دهیم ، همین است.

کاربری به اسم دارک بلو نیز نوشت: از توهین و تمسخر دشمن که هیچ، مسلمان حتی حق توهین و تمسخر بت های مشرکان را هم ندارد، چه برسد به بندگان خدا.

امیر سیاح از فعالان رسانه ای این توئیت را منتشر کرد: آقای وزیر مالتی میلیاردر! هرچقدرهم که ثروتمند باشی، حق نداری به خبرنگار توهین و درآمد کم خبرنگاری را مسخره کنی.

پوریا ترکمن نیزنوشت: ظاهرا وزیربهداشت حماسه آفریده و به خبرنگار قدس توهین کرده.صدای یک خبرنگاراصلاحطلب هم بلندنشده.

محمد حمزه پیش بینی جالبی در این باره انجام داد: پیش بینی می کنم با این روشی که دولتی ها در پیش گرفتن یه روزی فیلم کتک خوردن یه خبرنگار زیر دست و پای یه وزیر دولت یازدهم یا دوازدهم جهانی میشه.

یکی دیگر از فعالان فضای مجازی نوشت: آدم از گرسنگی بمیره ولی منتقدش رو تحقیر نکنه.

فعال دیگر رسانه ای در این باره نوشت: من سالای اول از تنها وزیری که خوشم می اومد قاضی زاده هاشمی بود ولی یه دو سالی هست که نمیخوامم ببینمش

مصطفی طاهری توئیت کرد: توهین هر مسئولی به هر خبرنگار و رسانه ای محکوم است. آقای وزیر بهداشت سؤال رو جواب نمی دی نده ولی توهین نکن!

یکی از کاربران پیشنهاد جالبی داد: از این به بعد به نظرم باید به خبرنگارایی که جرأت سؤال کردن از وزرای دولت یازدهم رو داشتند، مدال شجاعت بدن؟!

سجاد جوادی هم نوشت: حالا فردا وزیر بهداشت تماس میگیره و خبرنگار ازش عذرخواهی می کنه!

فعال دیگری نوشت: خبرنگار یکی از ارکان دموکراسیه اینا چطور آن قدر راحت بهش توهین می کنند! اون از آخوندی این از قاضی زاده.

کاربر دیگری این توئیت را باز نشر داد: این جور موقع ها باید به وزرا بگی بزن ولی توهین نکن.

در صفحه توئیت زعیم الممالک هم آمده است: کار آزادی بیان و حقوق شهروندی بجایی رسیده که اگر  خبرنگار، سوال باب طبع وزیر نپرسه میشه مزدور و بهش توهین میشه!

کمیل درویشی نیز نوشت: اگرمی خواهید شخصیت کسی رابشناسید یا با او به سفر بروید یا به او مسئولیتی بدهید!

مقداد نیز در این باره چنین توئیت کرد: باز هم توهین وزیر بهداشت این بار به یک خبرنگار چرتی را نپرسید، امیدوارم جناب روحانی دولت دوزادهم تغییر وزیر مدنظرشان باشد.

* روزنامه افکار
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۱۹:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۲۲:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۰۱:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۱۸:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۲۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۲۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۹:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۱:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : قاضی زاده هاشمی،روزنامه قدس، وزیر بهداشت، خبرنگار، توهین
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۱:۴۹:۱۳
من واقعانمی دانم این اقای وزیربهداشت چرااینقدرمغروراست.اگربخاطرطرح تحول سلامت است که بخاطرآن همه ی کشوررابدهکارکرده.هزاران میلیاردبایدبخاطران به صندوقهابپردازدوتاحالاهرکارکرده اکثرابانسیه ازبیمارستانهاوبیمه هاصورت گرفته وعمده بودجه کشوروحق مردم رابه ان اختصاص داده هنوزهم هزاران میلیاردبدهکاراست که بایدازجیب تک تک مردم پرداخت شود.طرحی که افرادصاحبنظرغیردولتی انراناکارامدوپرهزینه وکم فایده می دانند.حالافرض کنیم وزیرموفقی باشدحق توهین به خبرنگارندارد (4411322) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.