توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483005
رهبر انقلاب: امیرالمؤمنین(ع) دغدغه رساندن امت به بهشت داشت/لزوم الگوگیری دولت‌ها از رفتار علی(ع)
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۶
رهبر معظم انقلاب گفتند: امیرالمؤمنین(ع) در خطبه‌ای فرمود: «اگر آنچه من می‌‌گویم گوش کنید و عمل کنید، من شما را به بهشت خواهم رساند». فرق حاکم اسلامى با حکام دیگر در همین است؛ ما باید کار را تسهیل کنیم براى مردم تا بتوانند خودشان را به بهشت برسانند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا رهبر معظم انقلاب در دیداری که چند سال اخیر در ایام ولادت امیرالمؤمنین(ع) داشتند، با اشاره به فرازی از کلام حضرت امیرالمؤمنین(ع) از مهم‌ترین وظیفه حکام و دولت‌ها را زمینه‌سازی و تسهیل برای مردم جهت رسیدن به بهشت معرفی کردند.

در ادامه این بخشی از این سخنرانی را بخونید.

«آن هدفى که امیرالمؤمنین نسبت به مردم، در دوران حکومت داشته است ـ که نکته‌ بسیار مهم و اساسى است ـ بنده می‌‌خواهم اندکى روى این نکته تکیه کنم.

امیرالمؤمنین فرمود: اگر از من اطاعت کنید، من شما را به بهشت می‌‌رسانم. عبارت امیرالمؤمنین در خطبه نهج‌البلاغه این است؛ می‌‌فرماید: «فَاِن اَطَعتُمونى فَاِنّى حامِلُکُم اِن شاءَ اللهُ عَلى‌ سَبیلِ الجَنَّة»؛ فرمود اگر آنچه من می‌‌گویم گوش کنید و عمل کنید، من شما را به بهشت خواهم رساند، ان‌شاءالله.«وَ اِن کانَ ذا مَشَقَّةٍ شَدیدَةٍ وَ مَذاقَةٍ مَریرة» اگرچه این کار، بسیار دشوار است، بسیار سخت است، تلخ است. این حرکت، حرکت کوچکى نیست، حرکت آسانى نیست.

این هدف امیرالمؤمنین است‌. رساندن انسان‌ها به بهشت، هم در زمینه‌ فکرى مردم، [هم] در زمینه‌ روحى و قلبى مردم، [هم‌] در حیات اجتماعى مردم، نقش مى‌آفریند.

من از این جهت روى این تکیه می‌‌کنم که گاهى شنیده می‌‌شود کسانى در گوشه ‌وکنار وقتى صحبت از هدایت و راهنمایى و بیان حقایق دینى و مانند اینها می‌‌شود، می‌‌گویند آقا مگر ما موظفیم مردم را به بهشت برسانیم؟ خب بله؛ بله، همین است. فرق حاکم اسلامى با حکام دیگر در همین است: حاکم اسلامى می‌‌خواهد کارى کند که مردم به بهشت برسند؛ به سعادت حقیقى و اُخروى و عقبائى برسند؛ [لذا] راه‌ها را باید هموار کند. اینجا بحثِ زور و فشار و تحمیل نیست؛ بحثِ کمک کردن است. فطرت انسان‌ها متمایل به سعادت است، ما باید راه را باز کنیم؛ ما باید کار را تسهیل کنیم براى مردم تا بتوانند خودشان را به بهشت برسانند؛ این وظیفه‌ ماست، این کارى است که امیرالمؤمنین بار آن را بر دوش خود گرفته است و احساس وظیفه می‌‌کند که مردم را به بهشت برساند.»
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب+حضرت علی (ع)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.