توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482691
بکارگیری تدابیر جدید امنیتی در فرودگاه های آمریکا و اروپا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا برای بحث در مورد تدابیر جدید امنیتی که می تواند مانع از گسترش قانون ممنوعیت حمل لپ تاپ در پروازها شود، با مقامات اروپایی دیدار می کنند.

 به گزارش مهر به نقل از رویترز، مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا قرار است در هفته جاری برای بحث و گفتگو پیرامون تدابیر جدید امنیتی که ممکن است از گسترش قانون ممنوعیت حمل لپ تاپ در پروازها جلوگیری نماید، با مقامات اروپایی دیدار کنند.

«جان کلی» وزیر امنیت داخلی آمریکا هفته گذشته خطاب به اعضای یک کمیته کنگره گفت که به منظور گسترش احتمالی دایره شمول این ممنوعیت، ۷۱ فرودگاه دیگر در منطقه اروپا، آفریقا و خاورمیانه را بررسی می کند.

یک مقام صنعت هوانوردی اروپا به خبرگزاری رویترز گفت که آمریکا تدابیر امنیتی همچون ردیابی مواد منفجره، تشدید اقدامات کنترل و بازرسی کارکنان فرودگاهها و افزایش شمار سگهای ردیاب را پیشنهاد کرده است.  

گفتنی است که دولت آمریکا از بیم جاسازی بمب در وسایل الکترونیک قابل حمل به داخل هواپیما، در ماه مارس حمل لپ تاپ را در پروازهایی که از فرودگاههای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر و ترکیه انجام می شدند، ممنوع ساخت.

حال توسعه دامنه شمول این ممنوعیت می تواند فعالیت خطوط هوایی آمریکا از جمله «یونایتد ایرلاینز»، «دلتا ایرلاینز» و «امریکن ایرلاینز گروپ» را متأثر سازد.Facebook Twitter Google+ اشتراک
 
کلمات کلیدی : تدابیر امنیتی + فرودگاه + آمریکا و اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.