توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424136
جزئیات حضور 300 تاجر روس در ایران/ افزایش 80 درصدی حجم مبادلات ایران و روسیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با کشورهای ارمنستان، بلاروس و روسیه، گفت: 300 تاجر روسی طی روزهای اخیر به منظور گسترش روابط وسرمایه گذاری در ایران حضور دارند.

رمضانعلی سبحانی فر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه در گفت و گو با میزان، با اشاره به حضور وزرای روسی در کشورمان طی روزهای اخیر، اظهار کرد: در طی دو سه روز گذشته 300 تاجر روسی نیز با هدف گسترش روابط تجاری وسرمایه گذاری در ایران حضور داشتند.

وی افزود: این افراد با تجار ایرانی و اعضای اتاق بازرگانی کشورمان دیدار و چند سند همکاری را به امضا رساندند تا دایره همکاری دو کشور در زمینه بحث تجارت گسترش پیدا کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه خاطر نشان کرد: درجریان سفر مقامات روسی به ایران تفاهم نامه هایی بین دو کشور در حوزه بانکی، بازرگانی و همکاری بخش خصوصی انعقاد شد.

سبحانی فر با بیان اینکه تمامی اقدامات لازم را برای ارتقا سطح روابط تجاری با روسیه انجام می دهد گفت: طی چند سال گذشته حجم مبادلات ایران با کشور روسیه 80 درصد رشد داشته است که این موضوع قابل توجه است.

وی تاکید کرد: روس ها در سفر اخیر خود به ایران طی روزهای گذشته پیشنهاد داده اند که یک منطقه آزاد اقتصادی برای کشورهای اوراسیا تشکیل شود که این موضوع در اجلاس آینده این کشورها مطرح خواهد شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با بیان اینکه بدون شک ایجاد یک منطقه آزاد اقتصادی برای کشورهای اوراسیا می تواند امنیت اقتصادی منطقه را افزایش دهد، گفت: با ایجاد منطقه آزاد برای کشورهای اوراسیا، بازرگانان ما با خیال راحت تر کارهای خود را انجام دهند و همچنین عملیات بانکی بین دو کشور بیشتر می شود.

براساس گزارش میزان، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته از سفر 300 تاجر روس از سوی 180 شرکت معتبر روسی به ایران اظهار بی اطلاعی کرده بود.
 
 
کلمات کلیدی : همکاری اقتصادی + ایران و روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.